Doğum kontrol haplarının zararları

Doğum kontrol haplarının zararları

Günümüzde kadınların birçoğunun kendi arasında tartışma konusu yarattığı konulardan bir tanesi doğum kontrol haplarının sağlığa olan zararlarıdır. Aksi davranışta bulunur ve sağlığınız için kullanılmaması gereken doğum kontrol hapını kullanırsanız eğer geri dönüşü olmayan sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz.
Doğum kontrol haplarının sürekli kullanımında şiddetli migren atakları artmakta, aktif karaciğer hastalığını olumsuz etkilere yol açmakta, aktif hepatit’in onarılması zor sorunlara yol açmasına sebebiyet verir. Çünkü var olan ve sizin bilmediğiniz bir hastalık doğum kontrol hapının etkisiyle daha kötüye gidebilir ve sağlığınızı ciddi anlamda etkileyebilir. Kimisi doğum kontrol haplarının sağlığa olumsuz etkilerinin bulunduğunu, kansere bile yol açtığını söylerken, bazıları da doğum kontrol haplarının hiçbir soruna sebep olmadığını savunmaktadır. Peki doğum kontrol hapı kullanmanın sağlığa olumsuz etkileri var mıdır? Varsa doğum kontrol hapının zararları nelerdir?

Aile planlaması uygulamasının önerdiği ve istenmeyen gebeliklerin önlenmesi için kadınların kullanmış olduğu doğum kontrol hapları kesinlikle hekim kontrolü dışında kullanılmamalıdır
Bunların yanı sıra damar tıkanıklığı, damar içi pıhtılaşmada görülen sorunlar arasındadır.

Bir önceki Kısırlık belirtileri nelerdir? başlıklı konumuzda kısırlığın belirtileri, kısırlık belirtileri ve kısırlık belirtileri kadın hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: dogum kontrol hapi, doğum kontrol hapı zararları varmi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.