Doğum sonrası saç dökülmesi artıyor

Doğum sonrası saç dökülmesi artıyor

Kadın ve Doğum Hastalıkları Uzmanı Dr.
Uzmanlar, doğum sonrası annelerin saçının normalden 2-3 kat fazla döküldüğünü belirterek, “Saç dökülmesi daha uzun süre devam ettiğinde dana eti, karaciğer, balık, tavuk, yumurta, süt ve öğütülmemiş tahıllarda bulunan B5 vitamini almanız gerekebilir” uyarısında bulundu. Saç dökülmesi daha uzun süre devam ettiğinde dana eti, karaciğer, balık, tavuk, yumurta, süt ve öğütülmemiş tahıllarda bulunan B5 vitamini alınmasını öneren Kartal, “Doğum sonrasında saç dökülmesinin nedenlerinden biri de emzirmedir.

Bebeğinizi emdirdiğiniz süt, vücudunuzdaki demiri alır. Saç demirle beslenemediği için dökülür. Elif Kartal, annelerin saçının dökülmesinin doğumdan 6 ay sonraya kadar devam edebileceğini ifade ederek tavsiyelerde bulundu
Doktor kontrolünde demir içeren haplar alarak saç dökülmesini durdurabilirsiniz. Ayrıca B9 vitamin içeren ıspanak, havuç, lahana, kuşkonmaz ve taze fasulyeyi bol bol tüketmeniz gerekir” diye konuştu.
Bir önceki Gaz yöntemiyle kalp tedavisi dönemi başlıklı konumuzda kalp rahatsızlığı, Kalp rahatsızlıkları ve Kalp Sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: doğum sonrası saç dökülmesi, dogum sonrasi sac dokulmesi demir eksikligi, dogum sonrasi saç dökülmesi nedenleri, dogum sonrasi sac dokulmesinin sebepleri, hamilelik sonrası saç dökülmesine hangi doktor

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.