Doktorlar zamanla soğukkanlı oluyor

Doktorlar zamanla soğukkanlı oluyor
Aynı anda, beyindeki elektrik dalgaları ölçüldü.
Fotoğrafın gösterilmesinden 10 saniye kadar sonra, başkasının çektiği acının “algılanma sinyalinin” doktorların beyninde bulunmadığı görüldü.

Bilim adamları, doktorların uzun eğitim ve deneyim hayatı boyunca bu “özelliği” geliştirmiş, zamanla bu durumun otomatik hale gelmiş olabileceğini belirtti.
Yapılan araştırmalar, doktorların hastalarının çektiği acılar karşısında durumu kontrol ve idare etmek için duygularını denetlemeyi zamanla öğrendiklerini ortaya çıkardı.
ABD’deki Chicago ve Tayvan’daki Yang Ming üniversitelerinden bilim adamları, doktorların hastalarının çektiği acılara rağmen nasıl durumu doğru denetleyebildiklerini araştırdı.
Araştırmacılar, doktor ve doktor olmayan katılımcılara iğne yapılan kişilerin fotoğraflarını gösterdi

Bununla beraber “NeuroImage” dergisindeki araştırmaya imza atanlarından Jean Decety, doktorun bir yakınını tedavi ettiğinde ise farklı bir sonuç çıkmasının beklenebileceğine dikkati çekerek, beynin sosyal durumlara uyum sağlayabildiğini, bu durumda doktorun duygularını denetleyemeyebileceğini vurguladı.
Araştırma, Fransız Le Figaro gazetesinin internet sitesinde de yer alıyor.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: DOKTORLUKTA SOĞUKKANLILIK

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.