Domuz gribi ile kuş gribi karışımı yeni virüs uyarısı

Domuz gribi ile kuş gribi karışımı yeni virüs uyarısı

Rusya Halk Sağlığı Dairesi (Rospotrebnadzor) Başkanı Gennadi Onişenko basına yaptığı açıklamada, domuz gribi virüsü ile kuş gribi virüsünün karışımından oluşan yeni bir virüsün ortaya çıkma tehlikesinin bulunduğunu iddia etti.
Dünya genelinde yaklaşık yarım milyon insana bulaşmış olan ve 7 bin 800 insanın ölümüne yol açan domuz gribinin H1N1 virüsü, mevsimsel grip ve kuş gribi ile birleşerek daha güçlü bir virüse dönüşeceği illeri sürülüyor.
Rus bilim adamları, dünyanın hemen hemen her bölgesine yayılan domuz gribi ile uzun süre yine dünya gündemini meşgul eden kuş gribi karışımı yeni bir virüsün ortaya çıkabileceği, yeni virüsün hızla yayılıp daha çok ölüme neden olabileceği uyarısında bulundu. Onişenko, Rospotrebnadzor’un konuyu yakından takip ettiğini kaydetti.
H5N1 kuş gribi ve H1N1 virüslerin birleşimi dev bir melez haline gelebileceğini belirten uzmanlar, bu virüsün öncekinden daha yüksek ölüm oranlarına ve salgınlara yol açabileceği uyarsında bulunuyor
Mutasyona uğrayan yeni virüs türü insanlar arasında çok daha hızlı yayılacak.

Virüsün mutasyona uğradığı konusunda çıkan bilgilerin ardından domuz gribinin tedavisi için kullanılan Tamiflu’nun de virüse yönelik etkisiz olduğu duyuruldu.
AFP’ye açıklamada bulunan uzmanlar, mutasyona uğrayan virüsün bazı durumlarda akciğer dokularına saldırı kabiliyetini artırabildiğine dikkat çekti.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: domuz gribi ve kuş gribinin birleşimi, grıp domuz grıbımı, yeni yayılan grip virüsü

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.