Domuz gribinin çaresi aşı olmak

Domuz gribinin çaresi aşı olmak

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof.
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı Prof. Recep Öztürk, domuz gribi ile ilgili olarak “30 milyon kişi aşı olsun, bu virüs Türkiye’de 1 yılda biter” açıklamasında bulundu. Dr.
Tüm dünyayı etkisi altına alan virüs için tek korunma yolunun aşı olmaktan geçtiğini yineleyen uzmanlar, virüsün yayılma hızının aşı olan insanların sayısıyla ters orantılı olduğunu vurguladı
Dr. Recep Öztürk, Pendik Belediyesi Bülteni’ne domuz gribi ile ilgili açıklamalarda bulundu.
H1N1 aşısı olan her insanın ‘virüs taşıyıcı’ konumdan çıkıp ‘zinciri’ bozduğunu ifade eden Öztürk, “İnanın Türkiye’de 30 milyon kişi aşı olsa bu virüs ülkemizde yaklaşık bir yılda sona erer.”şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz aylarda domuz gribi virüsünün laboratuar ortamında geliştirildiği yönündeki bir soruyu da cevaplayan Prof. Dr. Recep Öztürk şunları söyledi:
“Bunların hepsi komplo teorilerinden. Hiçbirinin gerçekle ilgisi yok. Şu anda kesinliği olmayan sansasyonel değerlendirmeler değil ‘ben bu hastalıktan nasıl korunurum’ ele alınmalı.”dedi.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.