Dondurma kilo aldırır mı?

Dondurma kilo aldırır mı?
Sağlıklı ve dengeli beslenmek için haftada 3-4 porsiyon dondurma yemeniz yeterlidir. Yaz aylarının küçükten büyüğe herkes tarafından sevilen bir tatlısı olan dondurmanın kiloyu etkileyip etkilemediği konusunda bilgilenmek için doğru adrestesiniz.

Dondurmanın tek başına tüketimi kilo yapmaz.
Bu makalemizde sizlere dondurmanın kilo ile olan ilişkisinden bahsedecek, dondurma kilo yapar mı sorunuzun cevabını almanıza muavenet edeceğiz. Dondurmayı bilinçli ve az porsiyonlarda tüketmek kilo yapmaz, ancak aşırı tüketimi hem sağlığa zararlıdır hem de kiloya sebep olur. Bu sebeple diyet programları arasında ara öğünlerde tatlı olarak dondurmaya sıkça yer verilir

Kalsiyum, fosfor ve proteini bolca bünyesinden barındıran dondurma vücuda enerji katar. Aynı zamanda üzerine konulan fıstık, çikolata ve karamel de aynı dondurma kadar enerji vermektedir. Ancak uzmanlar diyet yapanların dikkatli tüketmesini önermekteler.
Un ve şekerle yapılan tatlılara nazaran az kaloriye sahip olan dondurma tatlı ihtiyacını karşılamak için güvenle tüketilebilir.

Bir önceki yazımız olan Balık yağı boy uzatır mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: Dondurma, dondurma resimleri, diyet yapanlara dondurma, dondurma ile kilo alınırmı, Dondurma kilo aldırıyor mu

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.