Dondurmanın faydaları nelerdir?

Dondurmanın faydaları nelerdir?
Ayrıca A, B, C, D, E grubu vitaminleride dondurmada yer almakta ve sağlığımız için gerekli olan mineral ve vitaminleri günlük olarak dondurmadan karşılayabiliriz.
Yediden yetmişe yaz aylarının vazgeçilmez tatlısı olan dondurma, damak tadımızda bıraktığı eşşsiz lezzeti kadar sağlığımızada önemli katkılarda bulunmaktadır.

Dondurmanın sağlığa faydaları

 
Kalsiyum ve fosfor bakımından zengin olması yönünden kemik gelişimine bir hayli katkı sağlayan dondurma, gelişim çağındaki çocuklara her gün kafi miktarda yedirilmelidir. Hem kalsiyum hem de fosfor bakımından zengin bir tatlı olan dondurmanın faydaları uzman kişilerce kanıtlandı ve aşırıya kaçılmadığı müddetçe her gün yenmesi tavsiye edildi. Dondurmanın ihtiva ettiği kalsiyum ve fosforun yanı sıra magnezyum, potasyum, demir gibi mineraller bakımından da zengindir
Ayrıca diğer tatlılara göre dondurmada daha az kalori bulunmaktadır.

Uzmanların dondurmanın yararlarından bahsederken, sütün içinde bulunan kalsiyum ve fosforun dondurma yapımında daha bir yoğunlaştığını söylediler. Günlük yüz gramdan fazla dondurma yenmemesini de öneren uzmanlar, bu oranın aşılması durumunda kilo problemlerine yol açacağına da dikkat çektiler.

Bir önceki yazımız olan Dilara Koçak bir günlük detoks kürü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: dondurmanın faydaları nelerdir, dondurma faydaları nelerdir, dondurmanin faydalari

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.