Dudak çatlaması nasıl geçer?

Dudak çatlaması nasıl geçer?
Dudaklarınızdaki çatlaklığı yumuşatmak için dudaklarınızı yaladığınız zaman sorundan kurtulmuyor aksine daha da ciddileşmesine sebep oluyorsunuz.
Havaların beraber birçoğumuz soğuk havanın etkisinden bir takım sağlık problemleri yaşarken bazılarımız da cilt kuruluğu gibi estetik görünüm ve güzellik açısından sıkıntı yaratan sorunlarla başa çıkmak zorunda kalıyoruz. Peki dudak çatlamasına ne iyi gelir? Dudak çatlamasından kurtulmak için nelere dikkat etmek gerekir?

Dudak çatlaması tedavisi

 

Dudak çatlaması sorunundan kurtulmak için ilk yapmanız gerekenler arasında dudaklarınızı yalama alışkanlığından vazgeçmek yer alır. Cilt kuruluğundan husule gelen problemler arasından en sık rastlananı ise dudak çatlaması. Soğuk havadan etkilenen cilt nemini kaybettiği için ve bazılarımızda dudak yalaması gibi alışkanlığı söz konusu olduğundan sonbahar ve kış mevsimlerinde dudak çatlaması şikayetleri bir hayli artıyor
Böyle bir sorun karşısında şunları yapmaya özen gösterin:
1. Bol bol su için.
2. Aloe Vera özlü nemlendirici kremler sürün.
3. Salatalık özlü kremler kullanın.
4. Yüzünüzü ve dudaklarınızı soğuktan koruyun.
5. Ev ve iş yerlerinizde ortamı nemlendirmeye yarayan cihazlardan kullanın.
Bir önceki Sürekli gaz çıkarmanın bitkisel tedavisi başlıklı konumuzda aşırı gaz çıkarma tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: dudak çatlamasına ne iyi gelir, dudak kuruluğu nasıl geçer, dudak catlamasi, dudak çatlaması nasıl geçer, dudak kurumasini ne onler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.