DÜZ BİR KARNA SAHİP OLUN

DÜZ BİR KARNA SAHİP OLUN
Karın bölgesindeki yağlanmadan kurtulmak için bu yağlanmanın nedenini tespit etmek gerekir. Bayanların bir çoğu, karın bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak istiyor ve bunun için bir çok yöntem deniyor. Bu lokal bir yağlanma mı yoksa global bir şişmanlık sorunu mu var ona bakmalı. Çünkü öncelikle şişmanlığın ayrımının yapılması gerek. Ama bunun ideal şekli ve yöntemi nedir?

İlkyapılması gerekenlerden birisi bir uzmana danışmak
Bu tespiti ancak bir uzman yapabilir. Bu ayrım yapıldıktan sonra karın bölgesindeki yağlanmadan kurtulmak için gerekli egzersizlere başvurabilirsiniz.

Nasıl yapmalı?

Karın bölgesinin zayıflamasında mekanik egzersizleri tercih etmek gerekiyor. Gövdenin öne, arkaya, sağa, sola hareketiyle bu egzersizler uygulanıyor. Bu egzersizleri evde ya da spor salonunda rahatlıkla yapmak mümkün. Ancak devamlılık süresini unutmamak kaydıyla! Peki ne kadar süreyle ve günde kaç kez yapmalı? Karın şekillendirme egzersizlerinde özellikle başka sporla da uğraşılıyorsa gün aşırı yapılması uygun. Ama evde yapılıyorsa, günde bir ya da iki kez olabilir. Sabah ve akşam 10’ar tane uygun hareketlerden yapılabilir.

Sabır Şart

Egzersizlerden kısa sürede sonuç beklemek doğru değildir. Unutmayın; bu bir süreç. Egzersizde süreklilik çok önemli bir kavram. Egzersizin gerçekten yararlı olabilmesi için uzun süre devam ettirilmesi gerekiyor. Süreklilik sağlanmadığı takdirde yağlardan kurtulmak neredeyse imkansız. Ancak şunu da unutmamakta yarar var. Aşırı egzersiz herkes için zararlıdır. Karnım bir an evvel gitsin diye yoğun egzersiz yapmak yanlıştır. Özellikle spor salonlarında yapılan egzersizlerde 24 saat ara vermek gerekir.

 

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.