Ecstasy ve esrar en çok kullanılan uyuşturucular

Ecstasy ve esrar en çok kullanılan uyuşturucular

Tedavi altına alınan bağımlıların yüzde 52,5’i, ilk kez tedavi olmak istediklerini belirtirken yüzde 45,8’i daha önce de tedavi olduklarını beyan etti.

Raporda, tedavi gören en küçük kişi 11 iken en büyük yaşın 67 olduğu bilgisi yer alırken tedavi görenlerin çoğunluğunun işsiz olduğu belirtiliyor.
Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM), Bağımlılık Yapıcı Maddeler ve Bağımlılıkla Mücadele 2009 Türkiye Ulusal Raporu’nun sonuçlarına göre Ecstacy ile esrar, Türkiye’de en fazla yakalanan ve kullanılan uyuşturucu maddelerin başında geliyor.
Ölüme neden olan afyon türevi maddeler arasında ise başta eroin geliyor.
Rapora göre 2009’da tedavi olan hastaların yüzde 52,6’sı afyon türevi, yüzde 29,6’sı esrar, yüzde 2,4’ü stimulant ve yüzde 3,4’ü kokain kullandığı için tedavi altına alındı.
Türkiye’de yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre Ecstacy ile esrar, Türkiye’de en fazla kullanılan ve bağımlılığı ile karşılaşılan uyuşturucu maddelerin başında geliyor

Ölüm olaylarının en fazla meydana geldiği iller sırasıyla İstanbul, Gaziantep, Van, Elazığ ve Antalya olarak gösteriliyor.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: g antep uyuşturucular teyakalattıkları, ecstasy forum türkiye, ecstasy oneriler, kas kaybı ve esrar, türkiyede en çok kullanılan uyuşturucu

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.