EEG nedir, nasıl yaptırılır?

EEG nedir, nasıl yaptırılır?

EEG yani Elektroensefalografi beyin temel bioelektrik aktivetesinin incelenmesi işlemidir. Küçük elektrotların saçlı deriye yerşleştirilmesi sonuuc işlem yapılır. Canınızın hiç yanmaması söz konusu olmakla beraber sadece bir süre hareketsiz ve sakin kalmanız yeterli oluyor. 
· Hazırlık Aşamaları Var mı?
Erişkinlerde özel bir hazırlık aşaması gerekmemekte saçın bir gün önceden yıkanmış olması yeterli olmaktadır. sürülmemesi)
Çocuklar ve bebeklerin hareket etmeden durmaları çok zor olduğu için randevuya geleceğiniz günün gecesi çocuğunuzu her zamankinden geç yatırıp erken kaldırın. (Saça sprey, jöle vs
Hastaneye gelirken yolda uyumamasına dikkat edin. Uykusunu almayan çocuğunuz burda vereceğimiz şurupla daha rahat ve erken uykuya dalacaktır.
Randevunuza gelirken lütfen doktorunuzun yazmış olduğu istek formunu unutmayınız. Ayrıca randevu alırken doktorunuzun isteğini bildiriniz.(Uyku, Uyanıklık vs.) Uyku EEG’sinde erişkinlerin 24 saat uykusuz kalması gerekmektedir. Bu konuda çekim yapan teknisyenle görüşerek bilgi alınız.
·Nasıl Yaptırabilirsiniz?
EEG hafta içi hergün 10.00-14.00 saatleri arasında yapılmakta olup daha önceden randevu almanız gerekmektedir.

Randevu Telefonlarımız : 517-519
Lütfen gelmediğiniz randevunuzu iptal ettiriniz…
·Raporunuzu Nasıl Alırsınız?
Size bildirilen sürede raporunuzu Nörolojik Bilimler Polikliniğinden alabilirsiniz.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: eeg nasil yapilir, EEG NASIL YAPLIR, EEG neden yapilir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.