Elleyerek ekmek seçtiren yerlerden ekmek almayın

Elleyerek ekmek seçtiren yerlerden ekmek almayın

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı yaptığı açıklamada, un ve ekmekte kullanılan katkı maddeleriyle ilgili bazı olumsuz söylentilerin bulunduğunu anımsattı.
Uzmanlar, domuz gribi salgınının had safhada olduğunu da dikkate alarak, elleyerek ekmek seçme imkânı sunan yerlerden ekmek alınmaması önerisinde bulunuyor.
Balcı, değişik ekmek türlerinin üretildiğine işaret ederek, “Vatandaşımız, damak tadı hangisini arzuluyorsa onu yesin.
Un ve ekmekteki katkı maddelerinin, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın izniyle, belirlenen oranlarda kullanıldığını belirten Balcı, yönetmelikler çerçevesinde üretilen herhangi bir ekmek türü tüketmenin, halk sağlığı açısından tehlikesinin bulunmadığını dile getirdi. Ekmek türleri arasında besleyicilik açısından bir fark olduğunu söylemek mümkün değil

İnsanlarımız, damak tatlarına göre her türlü ekmeği gönül rahatlığıyla tüketebilirler” diye konuştu.
Halk sağlığı açısından domuz gribine karşı ekmek alırken bazı noktalara dikkat edilmesini öneren Balcı, şunları kaydetti:

“Halkımızın, salgın hastalığın kol gezdiği şu günlerde, özellikle dışarıda bulunan ekmek dolaplarındaki ekmekleri tüketmemeleri gerekir.
Bizler fırınlarımızda her ne kadar hijyenik ortamda ekmek üretir olursak olalım, dışarıda insanlarımızın kolaylıkla elleyebildiği yerlerdeki ekmekleri alacak olursak, bulaşıcı hastalıklar daha da tehlike arz edecektir.”
Balcı, konuyla ilgili duyarlı olunması çağrısında bulunarak, “Özelikle marketlerden ekmek alırken vatandaşlarımızın kolaylıkla birçok ekmeği ellediği dolaplardan ekmek almamalarını öneriyoruz” dedi.
Bunun, bakkal veya marketlerde satılan ekmeğin tüketilmemesi anlamına gelmediğini belirten Balcı, tüketiciyi mağdur, halk sağlığını tehdit etmeyecek şekilde satış yapan bakkal ve marketlerden ekmek alınabileceğini kaydetti.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: ekmek tüketiminde nelere dikkat etmeliyiz, temiz beslenme

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.