Elma sirkesi ile güzelleşme önerileri

Elma sirkesi ile güzelleşme önerileri

Elma sirkesi ile akne tedavisi
Su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın. Bugüne kadar sadece sofrada kullanılan elma sirkesini güzelliğiniz için denemediyseniz, şimdi tam zamanı…
Elma sirkesi ile kepeksiz saçlar
Saçınızı yıkadıktan sonra, son durulama suyuna elma sirkesi ekleyin.
Uzmanlar, evde kolayca uygulayıp mevsim geçişlerinde yorulan cildinizin bir çiçek gibi açmasını sağlayacak önerilerde bulunuyor.
Binlerce yıl önce, mahzende unutulan bir şaraptan tesadüf eseri keşfedilen sirkenin ciltteki lekelerden fazla kilolara, sağlıksız saçlardan varisli damarlara kadar birçok sağlık ve estetik sorununun çözümünde etkili olduğunu biliyor musunuz?
Özellikle elma sirkesinin pırıl pırıl saçlar, lekesiz bir cilt ve incecik bir vücuda kavuşmanızda çok önemli katkıları var. Saçlarınızın kepekten arındığını ve parlaklaştığını göreceksiniz
Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi, antiseptik özelliği ile akneye neden olan mikropları öldürecektir.

Elma sirkesi ile ciltteki lekelerden kurtulmak
Dörtte bir litre suya, üç çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip, kaynayıncaya kadar ısıtın, ateşi kısın. Başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.
Elma sirkesi ile varisli damarların tedavisi
Bir bezi elma sirkesine batırıp, sıkın. Bezi varisli bölgeye sarın ve 30 dakika bekletin. Bu süre içinde bacaklarınızı yukarı kaldırarak dinlendirin. Sabah-akşam tekrarlayın.
Elma sirkesi ile zayıflamak
Bir bardak suya bir-iki kahve kaşığı elma sirkesi ve bir kahve kaşığı bal ekleyip, karıştırın. Uygun bir rejimle birlikte kullanıldığında, düzenli kilo vermenize katkı sağlar.
Bir önceki Mükemmel görünen kalçaların sırrı başlıklı konumuzda kalça egzersizleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: guezellesme yollari, güzellesme diyeti, kepeksiz saçlar nasıl olur

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.