Elma sirkesinin cilde yararları

Elma sirkesinin cilde yararları
Bugüne kadar sadece sofrada kullanılan elma sirkesinin cilt güzelliği için doğurduğu ‘inanılmaz’ sonuçlar ise söyle sıralanıyor…
Kepeksiz saçlar
Saçınızı yıkadıktan sonra, son durulama suyuna elma sirkesi ekleyin.
Elma sirkesinin ciltteki lekelerden sağlıksız saçlara kadar birçok derde deva olduğunu biliyor musunuz? Elma sirkesi özellikle pırıl pırıl saçlara, lekesiz bir cilt ve incecik bir vücuda kavuşmada çok önemli katkılar sağlıyor.
Elma sirkesiyle cilt güzellik seansını herkes evinde kolayca uygulayabilir. Saçlarınızın kepekten arındığını ve parlaklaştığını göreceksiniz.
Akne tedavisi
Su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın
Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi, antiseptik özelliği ile akneye neden olan mikropları öldürecektir.

Ciltteki lekelere
Dörtte bir litre suya, üç çorba kasığı elma sirkesi ekleyip, kaynayıncaya kadar ısıtın. Başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Yâri yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.
Varisli damarlara
Bir bezi elma sirkesine batırıp sıkın. Bezi varisli bölgeye sarın ve 30 dakika bekletin. Bu süre içinde bacaklarınızı yukarı kaldırarak dinlendirin. Sabah-aksam tekrarladığınız da varislerde azalma olduğunu göreceksiniz.
Zayıflamak için
Bir bardak suya bir-iki kahve kasığı elma sirkesi ve bir kahve kasığı bal ekleyip, karıştırın. Bu karışım uygun bir rejimle birlikte kullanıldığında, düzenli kilo vermenize katkı sağlar.
Bir önceki Hem bedeninizi hem ruhunuzu temizleyin başlıklı konumuzda detoks, egzersiz yapmak ve Yağ tüketimi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: elmanin cilde olan faydalari, elma sıkesının faydaları, elma sirkesi bobreye faydalimi, sirkenin cilde faydaları nelerdir, elma sirkesi yuzze nasıl uygulanır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.