Endoskopik sinüzit ameliyatı

Endoskopik sinüzit ameliyatı
Endoskopik sinüs ameliyatı ile ilgili merak ettiklerinizi bu makalemizde gerekli açıklamaları ile bularak bilgi edinebilirsiniz.

 
Başarısı yüksek olan bir operasyondur, endoskopik sinüs ameliyatı. Sebebi ise, daha az kanamaya yol açması ve kesiye gerek duyulmamasıdır. Deneyimli bir ameliyat ekibi ve uzman doktor eşliğinde gerçekleştirilen endoskopik sinüs ameliyatı bu zamana kadar defalarca uygulanmış ve yaklaşık %90’lık bir muvaffakiyet elde edilmesini sağlamıştır.
Son dönemlerde artan sinüzit ameliyatlarının daha kolay olması ve muvaffakiyet oranının yükseltilmesi için geliştirilen bir yöntem olan endoskopik sinüs ameliyatı, uç bölgesinde görüntü kaydeden kamera olan bir hayli ince fiber kablo yardımıyla sorunlu bölgeye ulaşılarak kesi yapılmadan gerçekleştirilen bir cerrahi müdahale işlemidir. Bu yöntem daha önceleri uygulanan açık ameliyata göre daha avantajlıdır
Ancak buna rağmen yine de gözyaşı kanalarında tahribata yol açması gibi riskleri bulunur.
Endoskopik sinüzit ameliyatı, göz sinirlerine yakın bir çevrede yapıldığı için, beyne giden damarlarda tahribata yol açma riski de bulunur. Hatta körlük gibi sorunlarda vuku bulabilir. Bu nedenle kesinlikle uzman ve tecrübeli hekimler tarafından yapılmalıdır.

Operasyon sonrası yok denecek kadar az şikayetler görülür. İşlem hastanın sorununa ve operasyonun uzunluğuna bağlı olarak lokal veya genel anestezi altında uygulanır. Anestezinin ardından burun kanallarından içeriye endoskop sokulur. Endoskop ile problemli dokular görülür ve cerrah tarafından bu dokular ortadan kaldırılır.

Bir önceki yazımız olan Sinüzit ameliyatı sonrası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: endoskopik sinüzit amilyatı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.