Enerji içeceğinin bilinen zararları

Enerji içeceğinin bilinen zararları
Çünkü enerji içeceklerini sürekli tüketmek zararlı!

 

Vücuda enerji katan bu içecekler gençlerin gün boyu dinamik olmalarını, her türlü aktivite ve sorumluklarını yerine getirmek için canlılık kazanmalarını sağlıyor. Dişlerin en büyük düşmanı olan enerji içecekleri, ihtiva ettiği yüksek asitten dolayı diş minesini aşındırıp, parlaklığını yok ediyor. Ancak ne var ki enerji içecekleri sıkça tüketildiği zaman dişlerde geri dönüşü olmayan sorunlara yol açmaktadır. Academy Of General Dentistry isimli tıp dergisinde de yayınlanan bu gerçekler, enerji ve spor içeceklerini sıkça tüketen ve çok seven gençleri biraz üzecek gibi duruyor.
Genç kesimin bağımlısı olduğu enerji içeceklerinin tüketimi hakkında çok ilginç gerçekler su yüzüne çıktığı için, uzmanlar geç kalmadan geri dönüşü olmayan bir tehlike ile karşılaşmamak adına özellikle gençlere yönelik olan önerilerini ardı arkası sıraladılar
Academy Of General Dentistry dergisinde ki bir makaleye göre, bazı bünyelerde bu olay 5 gün gibi kısa bir zamanda gerçekleşiyor. Enerji içeceğini tüketen kişilerin 5 gün sonra dişlerinde bu tür problemlere karşılaştıkları da, yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır.
Enerji içeceklerinin çocuklar tarafından tüketilmemesi hatta spor aktiviteleri ile ilgilenmeyen kişilerinde bu içeceklerden uzak durması uzmanların önerileri arasındadır. Chicago Üniversitesi bilim adamlarının yapmış olduğu araştırmada ise enerji ve spor içeceklerinin aşırı derecede kafein içermesinden ve içinde kalori bulunmasından dolayı özellikle de kilo problemi olanlar için olumsuz etkileri olduğu ortaya çıkmıştır. Spor yapan çocukların kaybettikleri enerjiyi bol bol su tüketerek kazanması da yine uzman önerileri arasındadır.
Bir önceki Omurilik felci tedavisi başlıklı konumuzda omurilik felçi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: enerji içeceğinden öldü, enerji iceceginin boyu, enerji içeceğinin içinde zararlı ne var, enerji içeceklerinin zararları nelerdir, enerji icecigiyle olebilirmiyim

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.