Epilasyon sonrası kızarıklık için

Epilasyon sonrası kızarıklık için

Her lazer epilasyon sonrası ciltte kızarıklığın meydana gelmesi normal karşılanan bir durum olduğu için korkmaya ya da endişe etmeye gerek yoktur.
Epilasyon sonrası koltuk altındaki kızarıklığı önlemek ve tahriş oluşumunu en aza indirmek için uzmanlarımızdan birkaç öneri geldi. Kızarıklığın bir an evvel geçmesini ve daha ciddi sorunlara yol açmasını istemiyorsanız o halde uzman önerilerine kulak verin.

Öncelikle epilasyon sonrası kesinlikle cilde deodorant, parfüm ya da başka bir alkollü madde sürülmemelidir. Epilasyon sonrası kızarıklığa kökten çözüm olacak pratik yöntemler aynı zamanda epilasyon sonrasında acı çekmenize değil tam aksine rahatlamanızı sağlayacak. Aynı zamanda epilasyon sonrası kızarıklık geçene kadar güneşlenmekte yasaktır

Epilasyon sonrası kızarıklığa karşı koruyucu kremler kullanabilirsiniz. Bilhassa 30 koruma faktörlü kremler kullanılmalıdır. Bu tür kremleri kullanmadan önce hekime danışmalı ve hekiminin izni olmadan hiçbir ürünü kullanmamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Koltuk altı bakımı nasıl yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: epilasyon sonrası kızarıklık nasıl geçer, epilasyon kızarıklıkları nasıl geçer, epilasyon sonrasi ciltte kizariklik, lazer sonrası kızarıklık giderici krem, agda sonrasi kizariklik nasil gecer

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.