Ergenliğe girince ne olur?

Ergenliğe girince ne olur?
Ergenliğin belirtileri hakkında bilgilenerek anne ve babalar çocuklarını bu döneme rahat bir şekilde hazırlayabilirler.
Ergenlik hem gençliğe adım atan çocuklar, hem de ebeveynler için çoğu zaman anlamsız davranışların sergilendiği ve oldukça sıkıntılı geçtiği bir dönem olduğundan bilhassa anne-babaların ergenlik dönemi hakkında bilinçli olmaları gerekir. Hem fiziksel hem de ruhsal değişikliklerin yaşandığı bu dönemde ne tür problemlerle karşılaşacağınızı ve çocuğunuzu bekleyen fiziksel değişikliklerin neler olduğunu öğrenmek için doğru adrestesiniz. Uzmanların anlatmış olduğu ergenlik belirtilerini sizlerle paylaşıyoruz.

 
Ergenlik döneminde kız ve erkek çocuklarında mütenevvi değişiklikler meydana gelmektedir
Aynı zamanda kendileride nelerle karşılaşacaklarını bilirlerse çocukları ile olan iletişimlerini daha iyi boyutlara taşıyabilirler. Ergenliğin belirtilerini uzmanlar şekilde açıkladı.
 

Ergenliğin belirtileri

Kişilik gelişimi için önemli bir dönem ergenlikte ileri-geri gidişlerin, iniş-çıkışların yaşanması oldukça normal ve beklenen davranışlardır. Bu dönemde çocuklar ailelerine baş kaldırır ve çevresi ile sürekli bir sürtüşme içerisinde olur. Genellikle olumsuz duyguların hüküm sürdüğü bir dönemdir.
Bocalamalar, çelişkiler, güvensizlikler, doğru-yanlış araştırmaları, yanılgılar bu dönemin olumsuz davranışlarıdır. Duyarlılık, cesaret, enerjiklik, arkadaşlık duygularının güçlü olması ve merakta olumlu davranışlardır. Çocuklar bu dönemlerde arkadaşlık ilişkilerinde gruplaşma kurarlar. Her bir ergen bir gruba ait olma isteği duyar.
Ergenlik yaşı herkeste aynı değildir. Genetik faktörler, iklim ve beslenme alışkanlığı ergenliğe girme yaşını etkilemektedir. Bu dönemlerde kızlarda adet görme, erkeklerde gece boşalmaları görülür. Kemikler gelişir, idrarda kimyasal değişiklik ortaya çıkar, kızların göğüsleri büyümeye başlar, yetişkinlere özgü davranışlar sergilenir.
Bir önceki Karaciğer yağlanması belirtileri başlıklı konumuzda karaciğer yağlanması ve karaciğer yağlanması belirtileri nelerdir hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: ergenliğe girince ne olur, erkekler ergenlige girince ne olur, ergenliğe girerken ne olur, ergenliğe girerken neler olur, kızım ergenliğe giriyor neler olur

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.