Erkeklerde idrar kaçırma nedenleri

Erkeklerde idrar kaçırma nedenleri

Mesaneden irade dışında dışarı akan idrar, en çok kadınların bir takım sebeplerden ötürü yaşamış oldukları idrar kaçırma sorunu olmasına rağmen, erkeklerinde ciddi rahatsızlıkları arasındadır. Peki erkeklerde idrar kaçırma sebepleri neler olabilir, hep birlikte öğrenelim.

İdrar kaçırma sandığımızdan daha çok kişide meydana gelen, sık sık rastladığımız sorunlardan bir tanesidir. Kadınlarda idrar kaçırma sorunu genellikle doğum travmalarıdır. İdrar kaçırma her yaşta değişik nedenlerden ve değişik tiplerde husule gelmekte ve nedenine göre de tedavisi yapılmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki idrar kaçırma tek başına bir hastalık değil, var olan bir rahatsızlığın belirtisidir
Mütenevvi nedenleri bulunan idrar kaçırma sorununun erkeklerde görülme sebebi ise, iyi huylu prostat büyümesi, prostat ameliyatı sırasında “üretral sfinkter” adı verilen yapının zarar görmesi ve mesane çıkım tıkanıklığıdır.
Prostat büyümesine bağlı olan idrar kaçırma sorunu, idrarın yapıldıktan sonra iç çamaşırının çekilmesinin ardından damla damla idrar gelmesi olarak kendini gösterir. Prostat büyümesinin tedavisine geç kalındığı zamanda büyüyen prostat mesane çıkımın da tıkanıklığa yol açar, bu da erkeklerde idrar kaçırma nedenidir.

Bir önceki Kasık fıtığı neden olur? başlıklı konumuzda kasık fıtığı ve kasık fıtığı nedenleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: erkeklerde idrar kaçırma nedenleri, erkeklerde genç yaşta idrar kaçırma sebepleri, prostat ameliyatı sonrası idrar kaçırma, erkek neden idrar kaçırır, erkek yetişkinlerde idrar kaçırma nedenleri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.