Eroin kullanmanın zararları nelerdir?

Eroin kullanmanın zararları nelerdir?
Bunların en başında aşırı doz alınan eroinin ölümle sonuçlanması gelmektedir. Hele ki burundan yüksek miktarda çekilmesi bünyesi alışık olmayan kişilerin hayatını bir anda sonlandırabilir. Eroin tek başına zararlıdır, ancak alkol ile birlikte alındığında daha da zararlı olmaktadır.
İllegal bir madde olan eroin, enjeksiyon ile doğruca damarda bulunan kana karıştığı için bağımlılık yapan maddeler arasında sağlığa en çok zararı bulunan ve kullanımı ile ölüm oranını yükselten bir maddedir.

Eroin kullanmanın sağlığa çeşitli zararlı bulunmaktadır
Bazı kişiler aşırı doz eroin kullanımından hayatlarını kaybeder, bazıları da daha önceden kullanılmış olan ya da hijyen olmayan enjektörleri kullanarak HIV, Hepatit B ve C gibi ölümcül hastalıklara yakalanarak hayatlarını kaybederler.

Eroin kullanmanın zararları bu kadarla da bitmiyor. Eroin bağımlılarının endokartis, embolizma, kangren, botulizma, tetanoz, ve deri yiyen bakteri gibi enfeksiyon ve ölümcül hastalıklara yakalanma riskleri çok yüksektir. Kan zehirlenmesi ve ciltte acılı yaraların oluşması da eroinin zararları arasındadır.

Bir önceki yazımız olan LSD kullananlar nasıl anlaşılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: eroinin zararlari, eroin kullananların sonları, eroyinin sagligmiza zarari, eroyinin zararlari, eroin

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.