Eşiniz için doğal cilt bakımı teknikleri

Eşiniz için doğal cilt bakımı teknikleri

Kabul edelim, kadınlar için cilt bakımı, yemek, içmek ve uyumak kadar önemli. Ancak erkeklerin durumunu hiç düşündünüz mü? Tıraş oluyorlar diye onların cildi dayanıklı mı sanıyorsunuz? İşte maskesi, toniği, nemlendiricisiyle evde eşiniz için kolayca hazırlayabileceğiniz cilt bakım tarifleri. Zararsız, alerjisiz bir peeling etkisi yapar. Ardından aşağıdaki maskeleri uygulayın:
* Kepek unu, 1 çay kaşığı bal, Yarım çay kaşığı toz boraks ya da karbonat (eczaneden bulunabilir)
* 1-2 damla limon (C vitamini, özellikle lekeler için) Yüzünde 5 dakika beklettikten sonra içme suyuyla yıkasın.
* 1 çorba kaşığı kepek unu birkaç damla içme suyu, yüzünde 5 dakika bekletip içme suyuyla yıkasın.
Maske
Domates kabuğuyla cildi temizledikten sonra içme suyuyla yüzünü yıkasın
Kepek unu, minik kırışıklıklara, ölü hücrelere karşı çok etkili.
* Bir kaşık ekmek mayası 1 kaşık içme suyu. Karıştırıp (göz çevreniz dışında) yüzüne sürsün. 5 dakika beklettikten sonra içme suyuyla yıkasın. Bu maskeyi herkes cilt bakımı için uygulayabilir.
* Bir avokado Avokadoyu, 1 hafta oda sıcaklığında bekletin. Böylece olgun hale gelecektir. Ezerek püre yapacağınız 1 avokadoyu eşinizin yüzüne maske yapın. 10 dakika beklettikten sonra içme suyuyla yıkayın.
Tonik
* 1 su bardağı kaynatılmış ılık su içine bir çay kaşığı kekik atın. Bardağın üstünü kapatın. 3 dakika bekleyin. Karışımı, süzgeçten geçirip bir cam kaba alın. Buzdolabınızda dursun. Eşiniz istediği zaman tonik olarak kullansın.
* 1 su bardağı kaynatılmış ılık su içine bir tutam ıhlamur atın. Çünkü ıhlamurun yatıştırıcı etkisi var. Bardağın üstünü kapatın. 3 dakika bekleyin. Karışımı süzgeçten geçirip bir cam kaba alın. Buzdolabınızda dursun. İstediğiniz zaman tonik olarak kullanın.
* Aynı şekilde üstteki ıhlamur-su karışımına, 3-4 tane karanfil ve çay kaşığı tarçın ekleyerek de yeni bir tonik yapabilirsiniz.
Nemlendirici
* Aslında en iyi nemlendirici, içme suyudur. Günün her saatinde istendiği sıklıkta yüze sürülebilir. Ayrıca meyveler çok iyi nemlendirici görevi görüyor. Eşiniz, kayısı ve şeftaliyi püre olarak yüzüne sürebilir. Çok iyi nem verir.
* Güzel nemlendirici ise kavundur. Kavunu ezip püre haline getirin sonra 5-10 dakika yüzünde bekletsin, sonra içme suyuyla yıkasın.

Göz maskesi
* Eşiniz, gözlerinin çevresine süt kreması sürsün. 5 dakika bekletsin ve ıhlamurlu tonikle ya da içme suyuyla silsin.
Göz nemlendiricisi
* Derin ve geniş bir kaba, kaynatılmış ılık suyu dökün. İçine papatya çayı poşeti atın. Biraz beklettikten sonra eşiniz yüzünü bu kabın içine soksun. Suyun içinde gözlerini açsın. Gözleri biraz yanabilir, ama önemli değil. Göz ve göz çevresi için çok faydalıdır.
Erkek güzelliği için öğütler
* Traştan sonra kavunu ezip yüzünüze sürün. Rahatlayacaksınız.
* Kışın avokadoyu hem yiyerek hem de maske halinde tüketin, çünkü vitamin açısından çok zengin.
* Cildiniz için daima içme suyu kullanın. Çünkü içme suyu cildinizi kurutmaz.
* Sabunda, şampuanda bebek ürünlerini tercih edin. Çünkü en az kimyasal, bebek ürünlerinde var.
* Maydonozu yıkayıp doğrayın. Biraz içme suyu içine koyup pamukla yüzünüzü silin. işte C vitamini deposu! Lekeleri, çilleri engelliyor. Günde 1 kere uygulamak yeterli.
* Erkekler, göz torbalarından çok şikayetçiler. Buz, iyi gelir, inanışı yanlış. Torbalar için en iyi çözüm, bir kabın içine içme suyu koyup pamukla gözlere kompres yapmak.
* Ihlamurun yatıştırıcı etkisi var. Zaten o yüzden soğuk algınlığına, boğaz ağrısına karşı kullanılıyor. Ihlamur ve sudan oluşan tonik tıraş sonrası after shave gibi kullanılabilir.
Bir önceki Ruhsal sıkıntı cilt hastalıklarına davetiye çıkartıyor başlıklı konumuzda cilt hastalıkları, Ruh Sağlığı ve saç dökülmesi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: Ihlamur tonık olurmu

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.