Esmer şekerle beyaz şeker arasındaki fark

Esmer şekerle beyaz şeker arasındaki fark
İşte esmer şekerin sağlığa yararları ve esmer şeker ile beyaz şeker arasındaki fark.

Beyaz şekere orana esmer şeker vitamin ve mineral değerleri bakımından daha alternatif bir seçimdir.
Esmer şeker ve beyaz şeker farkı
Daha önce sizlerle beyaz ekmek ile kepek ekmek arasındaki farkı ve kaya tuzunun faydalarını açıklamıştır. Ancak halkın büyük bir çoğunluğu damak tatlarının değişmesinden dolayı bu duruma tepki gösteriyorlar. Şimdi ise bu makalemizde esmer şekerle beyaz şeker arasındaki farkı ortaya çıkartacak ve esmer şekerin faydalarına değineceğiz.
Sağlık Bakanlı’ğı sağlıklı bir yaşam için yeni bir düzenleme yapacağını açıkları ve kısa bir süre içinde beyaz ekmek yerine kepekli ekmek , beyaz şeker yerine esmer şeker, sofra tuzu yerine kaya tuzu gıda reyonlarında yerini almaya başlayacak
Beyaz şekere göre esmer şeker sağlık açısından daha bir faydalıdır. Enerji bakımından değerlendirilecek olursa eğer, ikisi arasında çok büyük bir fark olmadığı görülüyor. 100 g değerindeki bir beyaz şekerin kalorisi 400 iken, esmer şekerin kalorisi 380 civarındadır. Esmer şekerde protein, kalsiyum, magnezyum, fosfor, sodyum ve demir gibi minerallerin yanı sıra B12 vitamini, nisain, kolin, pantoteink bulunmakta, beyaz şekerde ise bunların hiçbiri yer almamaktadır.
Bir önceki Kızartma yağı kaç kez kullanılır? başlıklı konumuzda kızartma yağının zararları hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.