Estetik operasyonla kaç yıl gençleşebilirsiniz?

Estetik operasyonla kaç yıl gençleşebilirsiniz?

Yıllardır bir efsane halini alan “90-60-90” ölçüsü 1950-1960′lı yılların filmlerinde kaldı. En çok başvurulanlardan biri de meme estetiği.
Hareketsiz yaşam, spor yapamamak, iş stresi, yemek saatlerinin düzensizliği kadınların zayıflama hayallerini suya düşürüyor. Tüm vücutta zayıflığı sağlamak için de kadınlar estetikten yardım alıyor. Günümüzde kadınlar kilolarını korumak için eskiye göre daha büyük mücadeleler veriyor

International Hospital’dan Plastik ve Rekonstrüktif Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Nezail Demirciler, kadınlar için ideal göğüs ölçüsü konusunu değerlendirirken, “Göğüs ölçüsünde önemli olan kuptur. Biz 90-60-90 gibi değerlendirmeler değil A-B-C gibi kup değerlendirmeleri yaparız. Meme büyütme operasyonlarında B kupun uygun olduğunu düşünürüz. Eğer çok büyük bir memenin küçültülmesi söz konusuysa C kupa getirmeye çalışırız.” dedi.
Kadınların tüm vücut estetikleriyle ilgili en çok merak ettiği soruları yanıtlayan Dr. Nezail Demirciler, şu açıklamalarda bulundu..
Liposuction kaç yaşında yapılabilir?
Biz 18 yaş civarında liposuction yapabiliyoruz. Yağ hücreleri ergenlik başlamadan önce 6-7 yaş civarında maksimuma geliyor ve bundan sonra yağ hücre sayısında azalma ya da artma olmuyor. Biz yağ hücrelerinin sayısını azaltarak bu bölgelerde kilo alsa bile oluşabilecek yağ birikimlerini ve şekil bozukluklarını tek operasyonla düzeltmiş oluyoruz.
İleri yaşlarda deri altının boşalmasıyla birlikte sarkma riski bulunuyor. Bunun iyi değerlendirilmesi gerekir. Bu durumda liposuction yapılması doğru değildir çünkü deride sarkma daha çok olacaktır. Eğer bu bölgelerde ciddi anlamda bir sarkma varsa lifting denilen deriyle birlikte yağ dokularının çıkartılması daha doğru olacaktır.
Karın germe ameliyatı kimlere gereklidir?
Doğumlardan sonra karın orta bölgesindeki adalelerin yanlara doğru ayrılması nedeniyle karın duvarının yetmezliği söz konusudur. Bu bölgenin orta hatta yaklaştırılması ve aynı zamanda göbek alt bölgesinde yağ ve deri fazlalığıyla birlikte olan sarkma için en etkili yöntem karın germedir. Zor bir ameliyat değildir.

Göz kapağı estetiği hangi yaşlarda tercih ediliyor?
Göz kapağı estetiği 40-50 yaş civarında daha çok tercih ediliyor. Üst göz kapağında, göz kapağının kenarına kadar gelen hatta görmeyi perdeleyen bir deri katlanması, alt göz kapaklarında ise sürekli yorgun ifade gösteren torbalanmalar, hastaların estetik göz kapağı operasyonuna ihtiyaç duymalarının en önemli nedenlerindendir.
Üst göz kapağındaki fazla deri ve fıtıklaşan göz bölgesindeki yağların alınması, alt bölgede ise yağın kısmen alınmasıyla birlikte fıtıklaşan yağın göz alt bölgesindeki çukurluklara nakli yapılabilmektedir. Gözaltı torbalarının gitmesi ile birlikte çukurlukların da doldurulması şeklinde ikili bir tedavi yapılabilmektedir.
Çocuk yapmak isteyen kadınlar meme küçültme operasyonu yaptırmalı mıdır?
Çocuk beklentisi olan kişilere de yapılabiliyor. Kişinin süt vermesini engellemeyecek yöntemleri seçmek önemlidir. Süt bezlerinin ana kanallarını ve meme başını etkilemeyen ameliyat yöntemleriyle memenin küçültülmesi gerekir.
Süt vermiş, doğum yapmış kadınların meme küçültme operasyonunda da tekrar belki çocuk sahibi olabilir düşüncesinden dolayı koruyucu yöntem uyguluyoruz. Bu tür beklentisi olmayanlarda ise istediğimiz şekli oluşturmak için daha fazla doku çıkarmamız mümkün olabiliyor.
Estetik ameliyatlarla bir kadın kaç yaş genç gösterebilir?
Yüz germe operasyonu bir kadını 15 yaş genç gösterebilir. Dolgular da önemlidir. Burun yan kısımlarına, elmacık kemiği bölgesine yağ enjeksiyonları yapılabilir. Dolgu maddeleri de kullanılabilir. Ameliyat dışındaki bu yöntemlerle 5 yaş civarında gençleşme düşünebiliriz fakat yüzün yapısı da önemlidir.
Bir önceki Ünlü mankenlerin güzellik sırları başlıklı konumuzda cilt bakımı, estetik kaşlar ve güzellik hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: Alında cukurluklar nasıl doldurulur, liposakşın hangi hastalar yapamaz

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.