Evlilik yorgunluğu nedir?

Evlilik yorgunluğu nedir?

Evlilik yorgunluğu pek çok kişi tarafından bilinmeyen sendromlardan bir tanesidir ve adını ilk kez duyan ya da evlilik yorgunluğunu duymuş ama hakkında bir bilgisi olmayanlar için makalemizde evlilik yorgunluğu nedir, evlilik yorgunluğunun belirtileri nelerdir bunlardan bahsedeceğiz. Bilhassa da kadınlar hem çalışıp hem de ev işleriyle ilgilendiklerinden ve her iki işi de bir yürüttüklerinden dolayı eşlerine karşı olan tutum ve davranışları ikinci plana atılıyor. Evlilik yorgunluğu eğer kısa bir süre içinde geçmez ise ve eşler arasında uyumsuzluklar ve uzaklaşmalar söz konusu olursa, evlilik yorgunluğundan ötürü ciddi sıkıntılara yaşanmaktadır.

Eşlerin her ikisininde çalışıyor olması da evlilik yorgunluğunu doğuran sebeplerdendir.
Evlilik yorgunluğu ne demek?
“Sevgilim, aşkım bitti, artık evliliğimizde hiç heyecan kalmadı” diyen bir kişi aslında evlilik yorgunluğu denen sendromun peçesindedir ve bu durumu kendi lehine çevirebilen ve evliliğini kurtarabilenler olduğu kadar, sırf bu cümle ve düşüncelerden mütevellit evliliği bitenler bile vardır. Aslında hemen hemen her çiftin evliliklerinin belli bir döneminde evlilik yorgunluğu yaşadığını söyleyen uzmanlar, evlilik yorgunluğunu şu şekilde tanımlamaktalar
Bu da erkeğin ilgisizlikten şikayet etmesine zemin hazırlıyor.
Bir önceki Tükenmişlik sendromu tedavisi başlıklı konumuzda tükenmişlik sendromu ve tükenmişlik sendromunun tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.