Fast food menüleri çocuklarda zekayı bozuyor

Fast food menüleri çocuklarda zekayı bozuyor
Özellikle günümüz de çalışan annelerin hiç istemedikleri halde, zaman kısıtlılığından ötürü tercih ettikleri fast-food yemeklerin bir çok zararları var arkadaşlarım. bir çok kez onları hamburger yemekten caydırmayı başarsamda, bazı zamanlar da ise isyan bayrakalrını çekip, ikisinin birden ağlamasına pes ediyorum ve ne yazık ki istediklerini yediriyorum. Fast food zararları; obezite hastalığından tutunda, vitamin eksikliği, kanser hastalıklarına ve uykusuzluğa kadar pek çok fiziksel rahatsızlığı davet ediyor.
Zamane gençleri ve zamane çocukları fast food yiyecekleri çok seviyor. 6 yaşında ki kızım ve 4 yaşında ki oğluma “bu gün ne yemek ister siniz?” diye sorduğumda her defasında “hangurmer (hamburger) iştiyoz!” cevabını alıyorum
Evet “ne yazık ki” diyorum çünkü, hamburger gibi bilindik ve çocuklar tarafından çok sevilen, diğer fast-food yemekler, çocuklarda zeka bozukluğuna neden oluyor arkadaşlarım.

Yapılan son araştırmalara göre fast food zekayı olumsuz etkiliyor.
Bilim adamlarına göre, yemeklerde kullanılan katkı maddeleri ve tarım ilaçları, hayvan organizmasında değişikliğe yol açıyor. Bu nedenle de insanlar, omega 6 adlı yağ asidini, omega 3′ten çok daha fazla tüketir hale geliyor. Bu dengesizliğe vitamin ve mineral eksikliği de eklenince, depresyon ve hafıza sorunları ortaya çıkıyor. Araştırma raporunda, beslenme tarzında aminoasitlere, özellikle de balık tüketimine daha fazla yer verilmesi gerektiği belirtiliyor.

Beyne faydalı yiyecekler:
– Sebzeler (Lifli olanlar)
– Tohumlar ve fındık
– Meyve
– Buğday, kepek
– Organik yumurta
– Organik olarak yetiştirilen ya da vahşi olarak avlanan balıklar (Özellikle yağlı olanlar)
Beyne zararlı yiyecekler:
– Kızartılmış fast food yiyecekler
– Rafine edilmiş ve işlenmiş besinler
– Alkol
– Şeker
-Çay ve Kahve
– Besinlere konulan bazı ek maddeler
– Tarım ilacı içeren besinler
Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: fasfood türü besinlerin zararları nelerdir, fasfood yararları ve zararları, fast food dan çıkan hastalīklar, fast food yiyecekler nelerdir, fast food yiyeceklerin yararları

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.