Fast-food ürünleri kansere davetiye çıkarıyor

Fast-food ürünleri kansere davetiye çıkarıyor

Magnesol XL maddesi, sağlıkla kumar oynuyor. Özellikle fast-food marketlerde kullanılan Magnesol XL maddesi ile rengi açılarak defalarca kullanılan yanmış yağlar kanserojen etki yapıyor.
Fast-food beslenmenin zararlarının başında yanmış yağların kullanımı geliyor. Magnesol XL adlı kimyasal madde yanmış yağların rengini açıp kokusunu yok ediyor ve defalarca kullanılmasını sağlıyor. Ama yağın kızartılmasıyla ortaya çıkan kanserojen etki, kullanım süresince devam ediyor

Yağı ısıtma derecesinin çok önemli olduğunu belirten Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Banu Topalakçı, “Bir kez dahi kullanılsa yağın eğer ısı derecesi çok yükselirse bir kez dahi kullanıldığında bile kanserojen etki yaratabiliyor… Kullanılan yağı, sanki hiç daha önce kızartma yapılmamışcasına açık sarı renkte ve içinde herhangi bir kızartma kalıntısı olmayan yağ haline dönüştürmektedir.” dedi.

Kanserojen etkisine rağmen bazı fast-food zincirlerinde yanmış yağlar bu yöntemle defalarca kullanılıyor.
Magnesol XL’nin ithalat izni var ancak kullanım alanı sınırlı.
Bir önceki Hamilelikte alınan Omega-3 bebeğin beynini geliştiriyor başlıklı konumuzda bebeğin beyin gelişimi, damar sertliği ve gebelik hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: fast food ürünlerin sağlığa etkisi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.