Fazla C vitamini mide sağlığını bozuyor

Fazla C vitamini mide sağlığını bozuyor

Mayo Clinic’te yer alan habere göre, C vitamini normal büyümeyi ve gelişmeyi destekleyen suda eriyen vitamindir. Bu nedenle beslenmede C vitamini çok önemli. Çünkü vücut C vitamini üretemiyor ve depolayamıyor.
Uzmanlar, fazla miktarda alınan C vitamini haplarının zararlığı olabileceğini belirtip özellikle mide yanması, böbrek taşı, ishal gibi sağlık sorunlarına yol açabileceği konusunda uyarılarda bulunuyor. Ayrıca, C vitamini vücudunuzun demiri özümsemesine yardım ediyor

Birçok insan için küçük bir bardak portakal suyu ve bir kâse çilek, bir orta boy portakal ya da bir porsiyon brokoli, günlük ihtiyacınız olan C vitaminini karşılıyor. Ancak fazladan içilen C vitamini, vücut tarafından idrar yoluyla dışarı atılıyor.

Beslenme yoluyla aldığınız C vitamini size zarar vermezken, C vitamini haplarının gereğinden fazla içilmesi bulantı, ishal, böbrek taşı ve mide yanmasına neden olabiliyor.
Ayrıca, çok fazla miktarda alınan C vitamini nadiren solgunluk, baş dönmesi ve bitkinliğe yol açabiliyor.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: c vitaminin hapı mide yanması yapar mı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.