Fazla kilo bel ağrısı yapar mı?

Fazla kilo bel ağrısı yapar mı?
Çünkü kilo kesinlikle bel ağrısı yapar. Kilolu olanların son zamanlardaki en sık şikayetlendiği sorunlardan bir tanesi bel ağrılarıdır.
Günümüzde kilolu insan sayısında büyük bir artış gözlenmekte ve buna bağlı olarak insan sağlığını tehlikeye atan birçok sağlık problemlerinin ortaya çıkması da artmıştır durumdadır.

Aşırı kilo almak demek bel mekanizmasının bozulması demektir. Bazı kişiler kilolu olmanın bel ağrısı ile bir ilişkisi olmadığını düşünmekte ama yanılmaktadırlar
Kilo aldığımız zaman belin anatomik yapısına aşırı yük bindiği için bel bölgesinde rahatsız edecek derecede ağrı hissederiz. Bel ağrısı günlük aktiviteyi etkileyen sorunlardan biri olduğu için aşırı kilolu almaktan kaçınmalı, ideal kiloda olmaya çalışmalısınız.
Kilolu olmak sadece bel ağrılarına değil daha birçok sağlık sorununa yol açar. Günümüzde uzmanlar ideal kiloyu korumak için birçok önerilerde bulunmaktalar. Sizlerde hekimlerinize kulak vererek fazla kilo almamaya ihtimam göstermelisiniz. Aksi taktirde değil bel ağrısı yaşamak bel fıtığı bile olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bitkisel yöntemler ile Reflü hastalığına son başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: kilo bel ağrısı yaparmı, kilo sırt ağrısı yaparmı, fazla kilo bel ağrısı yaparmı, kilo ve bel ağrısı, sonda ağrı yaparmı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.