Fazla uyumanın zararları

Fazla uyumanın zararları

Uyku sağlık için son derece yararlıdır, lakin gereğinden az ya da çok uyunduğu uyku sağlığa faydalıdır demek çok yanlış olur.

 

Kadada’da bir üniversitede de görev yapan Prof. Bu sebeple tüm uzmanlar uykunun 7 saatten ne az ne de çok olmamasına dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizmekteler. Bilim insanları uyku ile ilgili yapmış oldukları araştırmalar sonucunda yetişkin bir insan için 7 saat uykunun yeterli olduğunun kanısına vardılar. Hayatta her şeyin bir kararı olduğu gibi uykunun da kendine özgü bir saati vardır
Jean-Philippe Chaput, yapılan bilimsel bir araştırma sonucuna dayanarak fazla uykunun insan sağlığı üzerindeki zararlarından bahsetti. Fazla uyku başta obezite olmak üzere psikolojik sorunlarında görülmesine yol açıyor. Çünkü aşırı uyuyanların hormon dengeleri değişmekte, hormonlardaki bu değişiklikte iştahı tetiklemektedir.
Jean-Philippe Chaput, 7 saatten ne az ne çok uyunmaması gerektiğinin altını çizerek aşırı uyumak kadar az uyumanın da zararları olduğunu belirtti. Zaman zaman insanların uyku problemleri çekmesi ya yorgunluktan ya da anlık streslerdendir, ancak sürekli uyku bozukluğu yaşıyorsanız hem sağlığınız hem de günlük aktivitileriniz tamamen alt üst olmuş demektir.
Bir önceki Romatizmaya iyi gelen yiyecekler nelerdir? başlıklı konumuzda romatizmaya iyi gelen bitkiler ve romatizmaya ne iyi gelir hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: çok uyumanın zararları, hamilelikte cok uyumak zararlimi, gebelikte çok uyumak, hamilelikte çok uyumak, fazla uyku zararlımıdır

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.