Fibrokist belirtileri nelerdir?

Fibrokist belirtileri nelerdir?
Bu makalemizde sizlere bu rahatsızlığın sebep olduğu şikayetlerden bahsederek sizleri Fibrokistik belirtileri hakkında bilgilendireceğiz.

 
Fibrokist belirtileri için öncelikle akciğerle ilgili olan sebeplerinden bahsedelim. Dış salgı bezlerinin yanı sıra akciğer, pankreas, ter bezleri ve bağırsaklarda da görülen Fibrokistik, hastalarda mütenevvi semptomlara yol açmaktadır.
Kalıtsal bir sağlık problemi olan Fibrokist, yerine göre tehlike saçan, organlarda işlevsel bozukluklar oluşturan ve daha çok dış salgı bezlerini hedef alan bir hastalıktır. Akciğerde sıkça görülen bu rahatsızlık solunum sisteminde ciddi sorunlara yol açmaktadır
Bunlar; sık ve uzun öksürmeler, aşırı balgam çıkarmalar, hırıltılı bir şekilde solumalar, zatürre ve bronşit gibi inatçı enfeksiyonlardır. Bunlara ilaveten nefes alıp vermede zorlanmalar, çabuk yorulmalar ve nefes darlığı çekmelerde Fibrokist belirtileri arasında sayabileceklerimizdir.

Fibrokist sadece akciğeri etkilemediği için mide ve bağırsak tada bazı şikayetlere sebep olmaktadır. Bunlar ise; bebeklerde kaka yapamama, kakanın fazla yapılması, kötü kokması ve sık sık kaka yapılmasıdır. Ayrıca karın ağrıları, şişkinlik, gaz sorunları, kilo alamama, sebepsiz kilo kaybetmeler ve besinlerin iyi sindirilememesinden dolayı bağırsak tıkanmaları da Fibrokist hastalığının belirtileri arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Günlük ne kadar su içmeliyiz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: fibrokist fibrokist, Fibrokist Belirtileri, fibrokist belirtileri nelerdir, fibrokist belirtileri nedir, sigara ve fibrokist

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.