Flaş bebeklerin gözlerine zarar veriyor

Flaş bebeklerin gözlerine zarar veriyor
Ahmet Özkağnıcı, bebekleri ani ışık parlamasından uzak tutmak gerektiğinin önemli olduğunu söyleyerek, şu bilgileri verdi:

“Bebeğin fotoğrafı çekilirken yüzüne patlatılan flaşın görme kayıplarına yol açması, bilimsel açıdan tam olarak ispatı yapılabilmiş bir konu değil.
Anne ve babalar bebeklerinin her anını ve gelişimini fotoğraflamak ister. Dr.
Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Ancak yeni doğmuş bir bebeğin, görme yeteneğinin 3 aylıkken yüzde 50, altı aylıkken ise yüzde 90 oranında gelişmiş olduğu düşünülürse, flaşların bebeğinize vereceği zararı kestirebilirsiniz
Ancak, yeni doğmuş bir bebeğin refleksleri de tam olarak gelişmediği için, flaşın yaratacağı ani ve parlak ışığını göz kırpma hareketi ile süzemez. Bebeğin fotoğrafının bebek başka bir tarafa bakarken, uyurken veya flaş kullanılmadan çekilmesi daha doğru olacaktır.”
Bir önceki Gaz yöntemiyle kalp tedavisi dönemi başlıklı konumuzda kalp rahatsızlığı, Kalp rahatsızlıkları ve Kalp Sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: bebeklerin fotografini cekmek zararlimi, flaş bebeğe zarar verirmi, bebegin gozune flas, yenidogan bebeknflash gelirse, bebeklerde flaş

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.