Flebit bitkisel tedavisi

Flebit bitkisel tedavisi
Bu kürü günde iki üç bardak için.
Bacak toplardamarlarında iltihap olarak bilinen flebit hastalığı, ağrı, şişlik ve kızarıklık gibi semptomlarla varlığını belli eder. Bu rahatsızlığı yaşıyor ve bir an evvelde bu sorundan kurtulmanın yollarını arıyorsanız aşağıdaki bitkilerden yardım alabilirsiniz. Tabiatın eczanesinden flebiti tedavi edecek kürler sizlerle;

 

Flebit hastalığı bitkisel tedavi yöntemleri

 
Kür 1: Bir bardak kaynar suyun içine dört gram rezene koyup, on dakika beklemeye bırakın. Rezeneyi aynı zamanda toz halindede kullanabilirsiniz
Toz haline getirilmiş olan rezeden günde birkaç defa 1 gr için.
Kür 2: Bir bardak kaynar suyun içine on gram ufalanmış huş ağacı püskülü, yaprağı, tomurcuğu konur ve süzülerek günde dört bardağa kadar içilebilir.
Kür 3: Bir bardak kaynar suyun içine on gram şahtere otu eklenir. On dakika demlemeye bırakılarak içilir. Bu kürü günde en fazla üç kere içebilirsiniz.
Kür 4: Bir bardak kaynar suyun içine on gram tavşan memesi kökü koyup on dakika demlemeye bırakın. Bal ile tatlandırarak günde en fazla üç kez içilir.

Kür 5: Bir bardak kaynar suyun içine on gram tıbbi kokulu yonca eklenir, on dakika demlemeye bırakılı ve günde iki bardak içilir.
Kür 6: Bir bardak kaynar suyun içine iki çay kaşığı kantarın ekleyin. 10 dakika demlemeye bırakarak günde iki bardak için.
Kür 7: Bir bardak kaynar suyun içine bir çay kaşığı at kestanesi ekleyip on demlemeye bırakın. Daha sonra günde iki üç kez için. At kestanesi toz halinde de kullanılabilir. Toz haline getirilen at kestanesi günde birkaç kez bir gram içilir.
Kür 8: Bir bardak kaynar suyun içine iki tutam papatya eklenir, kaynatılır ve lapa haline getirilerek sorunlu bölgenin üzerine konur. Papatya yağıda sorunlu bölgeye sürülebilir.
Kür 9: Bir bardak kaynar suyun içine yirmi gram melek otu konur. On dakikalım demlemenin ardından günde üç defa içilir.
Kür 10: Patates lapa haline getirilerek sorunlu bölgeye konur ve sarılır.

Bir önceki yazımız olan Flebit belirtileri nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: flebitin bitkisel tedavisi, kemoterapi sonrası flebit, toplardamar iltihabında bitkisel çözüm

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.