Formunuz Ve Yedikleriniz

Formunuz Ve Yedikleriniz

Bilim adamı Matthias Blüher, Bu ilaç, yağ dokularındaki yağ birikmesini engelleyecek diye konuştu. Birçok insanın hayallerini süsleyen bu düşünce, 5-10 yıl içinde gerçek olabilecek.

Leipzig Üniversitesi´nde görevli bilim adamları, ensülin hormonunun yağ dokusundaki etkisini bloke eden bir ilaç üzerinde çalışıyorlar.

Blüher, ilacın şişmanlıktan dolayı hastalık riski taşıyan kişilerde kullanılmasının amaçlandığını kaydetti. Alman bilim adamları, gelecekte insanların yediklerine dikkat etmeden formunu koruyabileceğini kaydettiler. Böyle bir ilacın geliştirilmesinin hem ilaç sanayiinin, hem de tümsağlık sektörünün ilgisini çekeceğini belirten Blüher, ilacın geliştirilmesindeki temel amacın manken ölçülerine ulaşmak olmadığını söyledi
Şeker hastalığı, kalp ve dolaşım bozuklukları ve inme gibi şişmanlığın önemli rol oynadığı hastalıkların tedavisi için yılda milyarlarca euro harcandığını ifade eden Blüher, geliştirilen ilacın iştahı azaltmadığı için piyasadaki zayıflama ilaçlarından çok farklı olduğunu vurguladı.

Yapılan deneylerde, belirli bir ensülin reseptörü (alıcı) olmayan farelerin diğerlerine göre daha zayıf olduğunu ve daha uzun yaşadığınıhatırlatan Blüher, zayıf kalabilen farelerin de diğerleri gibi çok yediğini kaydetti.

 

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.