Gastrit şikâyetleri baharda artıyor

Gastrit şikâyetleri baharda artıyor

Uzmanlar, özellikle bahar aylarında artış gösteren gastrit rahatsızlığından kurtulmak için perhiz ve istirahatın şart olduğunu, ilaç tedavisinin ise doktor kontrolünde yapılması gerektiğini belirtiyor. Mide iltihabı veya mide nezlesi şeklinde de adlandırılmaktadır. Tedaviye başlamadan önce hastalığın nedenini tespit etmek gerekir.

Gastrit belirtileri
Mide ağrısı, bulantı veya kusma, baş ağrısı, iştahsızlık, aniden çıkan ateş, baş dönmesi, dilde beyaz pas, yorgunluk görülür.
Gastrit şikâyetleri baharda artıyor
Gastrit, mide iç yüzündeki zarın iltihaplanması sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır.
Gastriti hazırlayıcı nedenler
Ağır yemekler, fazla kuru veya sert yiyecekler, hamur işleri, tatlılar, acı ve baharatlı yiyecekler, alkol, fazla miktarda çay, kahve veya sigara içmek, yemek saatlerinin düzensiz olması, çabuk çabuk ve çiğnemeden yemek, fazla ilaç kullanmak, ateşli hastalıklar, karaciğer veya safra kesesi hastalıkları, kalp hastalıkları veya romatizmadır
Midenin üzerine bastırılınca da ağrı hissedilir. Bu belirtiler, özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında artar.
Gastrit tedavisi
Perhiz ve istirahat şarttır. Hastalığı doğuran nedenler ortadan kaldırılır. Hafif yiyecekler yenilir. Aspirin gibi ilaçlar kullanılmaz. Yemekler, yavaş yavaş ve çok çiğnenerek tüketilmelidir.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.