Gastrite ne iyi gelir?

Gastrite ne iyi gelir?
Gastritin sebep olduğu şikayetlerden kurtulmak ve hastalığın semptomlarını azaltmak için sebze, meyve ve protein yönünden zengin beslenmek gerekir. Bu hastalıktan korunmak ve kurtulmak için gastrite iyi gelen yiyecekler ve bitkiler hakkında sizleri bu makalemizde bilgilendirmek istiyoruz.
Gastrit yani tıptaki adı ile helicobacter pylori bakterisi, mide çeperinin (zarının) iltihaplanması olarak ifade edilmekte, hazımsızlık, mide bulantısı, karın ağrısı ve kusma gibi yakınmaları bulunan ve en çokta sigara ve alkolden kaynaklanan bir hastalıktır.

 

Gastrit hastalığına ne iyi gelir?

 

Her gastrit hastası mütehassıs bir doktor yardımı ile kendine özgü bir beslenme programı hazırlamalı ve bu programa gün gün uymalıdır. Sebze ve meyve olarak kereviz, elma, kızılcık, yaban mersini, kabak, tatlı yeşilbiber, kiraz tüketmelisiniz
Portakal, mandalina, greyfurt gibi meyvelerden de uzak durmalısınız.
Gastrite iyi gelen gıdalar arasında balık, yağsız et, hindi, tavuk, fasulye ve baklagillerde yer almaktadır. Mide zarındaki iltihaplanma bu gıdaların düzenli tüketilmesi ile yakın bir zamanda geçecektir.
Probiyotik yönünden zenginleştirilmiş besinlerde gastrite iyi gelen gıdalar arasındadır. Gastrit hastaları sindirimi kolay olan besinleri tüketmeye son derece önem vermeliler. Çünkü bu hastalıkta mideyi fazla zorlamamak gerekir. Az yağlı çorbalar, makarna, haşlanmış pirinç, patates püresi, yulaf ezmesi, pişmiş sebze, omlet, düşük yağlı süt tüketmek sizin hayrınıza olacaktır.
Bir önceki Kas hastalıkları nelerdir? başlıklı konumuzda kas Hastalıkları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: gastrite ne iyi gelir, gastrite iyi gelen yiyecekler, Gastrite iyi gelen besinler, gastrite iyi gelen yiyecekler ve içecekler, gastrite iyi gelmeyen yiyecekler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.