Gaz giderici bitki çayı

Gaz giderici bitki çayı
Gaz sancısını ve ağrısını ortadan kaldıracak olan bu bitki çayı tarifi şöyledir hanımlar ve beyler:

 
Malzemeler
 

Gaz söktüren bitki çayının hazırlanışı: Tüm bitki tohumlarından birer çay kaşığı kaynamış suyun içine ekleyin. Daha sonra yemeklerden yarım saat önce süzerek için. 10 dakika demlemeye bırakın.
Başlı başına bir sağlık sorunu olan gaz bağırsaklarda birikerek sancılı ve ağrılı bir duruma sebebiyet verdiği için çekilmez bir rahatsızlık olur. Gaz sıkıntısından kurtulmak için bitkisel yöntemlerde çare arıyorsanız, sizlere gaz giderici bitki çayının tarifini verelim o zaman
Bu sayede sindirim salgıları artacak ve gaz oluşumu önlenecektir. Yemeklerden sonra da şekersiz olarak içeceğiniz çay sorununuza çözüm olacaktır. Bu gaz giderici bitki çayı bebeklerde de kullanılabilir. Günde 2-3 kez 4-5 damla bebeklere verilebilir.
Gaz önleyen bu bitki çayının yanı sıra civanperçemi, nane, oğul otu, pelin otu, papatya, kakule, kedi otu gibi bitkileri de kullanabilirsiniz. Bu bitkilerden hazırlanacak bitki çayları da gaz sıkıntısını ortadan kaldırmaya birebir etkilidir.

Bir önceki yazımız olan Bira böbrek taşını düşürür mü? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: ameliyattan sonra gaz sancısına hangi bitki çayı iyi gelir, zar giderici bitki, amelıyat sonrası gaz cıkarıcı cay, ameliyattan sonra gaz giderici için, bebeklere gaz sancısı için demlenen bitki çayları

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.