Gebelikte göbek deliği neden ağrır?

Gebelikte göbek deliği neden ağrır?
Kadın doğum uzmanları bu konuya şöyle açıklık getiriyorlar:

 

Hamilelikte göbek deliği ağrısı

 

Bu ağrısının en önemli sebebi anne karnında büyüyen bebeğin, annenin karnını iyice germesidir. Göbek deliği neden ağrır, göbek deliğinin ağrımasına yol açan sebepler nelerdir ve bu ağrıyı dindirmek için ne yapılması gerekir tüm soruların cevaplarını bulmak için doğru adrestesiniz. Gebelik döneminde birçok kadın göbek deliğinin ağrımasından şikayetlenir.
Gebelik döneminde birçok kadın göbek deliğinin ağrımasından şikayetlenir. Bu germe sonucunda karınla birlikte göbek deliği de gerilmektedir
Bunun yanı sıra gebeliğin yirminci haftasında göbek deliği daha da hassaslaşır. Bu hassaslaşma da rahmin baskısı ve gerilmenin de büyük payı vardır. Çünkü gerilme esnasında karın kaslarında çok ciddi olmasa da bir ayrılma söz konusu olduğu için, göbek deliği de bu sorundan payını alarak, hassaslaşır. Bu durumlar gebelik döneminde göbek deliğinde ağrı yaşanmasına sebep olur. Rahmin büyümesi ve gebeliğin ilerlemesi neticesinde hassasiyet azalır.
Gebeliğin ilerleyen zamanlarında göbekte hissedilen şikayetler tekrar tekrar ortaya çıkar. Bu şikayetlerden bir tanesi de göbek deliğinin dışarı doğru bir çıkıntı oluşturmasıdır. Bu çıkıntı gebelik döneminde giyilen kıyafetlerden de belli olur. Hamilelik döneminde göbek deliği ağrısı ve göbek deliğindeki değişiklik gebeliğin sonunda ortadan kalkar.

Bir önceki yazımız olan Hamilelikte hangi bitki çayları içilebilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: göbek deliği ağrısı nedenleri, göbek deliği neden ağrır, hamilelikte karın niçin acır, hamilelikte göbek deliği ağrısı, hamilelikde gobek agrisi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.