Gece uyuyamama nedenleri

Gece uyuyamama nedenleri
Peki gece uyuyamama nedenleri nelerdir? Neden geceleri uyumakta zorlanıyoruz? Gece rahat bir şekilde uyumak için ne yapmalıyız?
Gece uyuyamama sebepleri
Gece uyuyamadığınız zaman kesinlikle uyku ilaçlarından medet ummayın, çünkü uyku ilacı almak vücutta bağımlılık yapar ve kişi artık sürekli uyku ilacı almadan uyuyamaz hale gelir. Bunun yerine neden geceleri uyuyamadığımızı sorgulamalı ve cevap aramalıyız. Bilhassa da gece uykusu sağlıklı bir bedene ve zihne sahip olmak için oldukça mühimdir, lakin bazılarımız ne yazık ki geceleri uyuyamama sorunundan şikayetlenmektedir.
Günümüzde uykusuzluk problemi çeken pek çok insan var ve bunların büyük bir çoğunluğu da uykusuzluktan mütevellit bir takım sağlık sorunlarına maruz kalmış durumdadır. Buna göre uyuyamama nedenlerine yönelik tedavi girişimleri gereklidir
Eğer geceleri uyuyamamanın sebebi, gün içinde yaşanılan sıkıntı ve stresli durumların düşünülmesinden kaynaklanıyorsa, bu sorunları geceye taşımamak, gündüz sorunlara çözüm bulmak gerekir. Uyurken kafanızın boş olmasına özen gösterin.

Gece uyuyamama sebeplerinden bir diğerleri ise hastalık durumlarıdır. Kalp yetmezliği, solunum yetersizliği, reflü, kas ağrıları, uyku apnesi gibi sağlık problemleri de gece uyuyamamanın nedenlerindendir. Bu sorunların tedavisi ile gece uyuyamama şikayeti azaltılabilir. Aynı zamanda uyku saatine yakın uyku kaçıran yiyecek ve içeceklerinde tüketilmesi geceleri uyuyamama sebepleri arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Uykuda burun kanaması neden olur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: gece uyuyamamak, geceleri uyuyamamak, uyuyamamanın nedenleri, uyuyamamanin sebepleri, gece uyuyamamanın sebepleri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.