Geceleri hiç uyuyamıyorum yatakta dönüp duruyorum

Geceleri hiç uyuyamıyorum yatakta dönüp duruyorum
Uyku sorunumu halletmek için ne yapabilirim? Özlem M./Sinop Yatakta dönüp duruyor ancak bir türlü uykuya dalamıyorsunuz. Yatağımda dönüp duruyorum. …

Bir süredir geceleri gözüme uyku girmiyor.
Bir süredir geceleri gözüme uyku girmiyor. Yatağımda dönüp duruyorum
Uyku sorunumu halletmek için ne yapabilirim? Özlem M./Sinop
Yatakta dönüp duruyor ancak bir türlü uykuya dalamıyorsunuz. Ne yaptınızsa fayda etmedi. Süt içtiniz, kitap okudunuz, evinizde dolaştınız ancak tekrar uyumayı denediğinizde yine başarısız oldunuz. O zaman uyku kısıtlamasından yararlanabilirsiniz.

ODAYI TERK EDİN!
Bu uygulama çok basit. Yatakta 20 dakikadan uzun süredir yatıyor ancak uyuyamıyorsanız, hemen ayağa kalkın ve yatak odanızdan çıkın. Evin başka bir köşesine geçin ve uyumanıza yardımcı olacak bir kitap ya da dergi okuyun. Veya hafif müzik dinleyin. Kaslarınızı gerin ve rahatlatın. Burada önemli olan televizyon, sigara, çay veya kahve gibi uykunuzu bölecek uyarıcı aktivitelere yönelmemenizdir. Yorulup uykunuzun geldiğini hissettiğinizde tekrar yatak odanıza gidin ve uyumaya çalışın. Yine 20 dakika uyuyamazsanız aynı ritüeli tekrarlayın. Bunun uyumanıza nasıl yardımcı olacağını merak ediyor olabilirsiniz. Yatakta 8 saat geçirip sadece 5 saat uyuyorsanız, geri kalan saatleri orada geçirmeniz size fayda etmez. Bu nedenle yatak ve uyku arasındaki bağlantıyı sağlayacak bu uyku kısıtlamasıyla, bir süre sonra daha rahat uykuya dalarsınız. İlk zamanlar sizi biraz yorabilir ama faydalı olacaktır.
Bir önceki Sünnet cinsel hastalıkları azaltıyor başlıklı konumuzda AIDS hastalığı, cinsel hastalıklar ve enfeksiyon riski hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: yatakta dönüp durmak, uyuyamazsam ne yapmalıyım, geceleri hiç uyuyamıyorum yatakta dönüp duruyorum, bir türlü uyku uyyamıyorum, hic iyi uyuyamiyorum ne yapmaliyim

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.