Gıda zehirlenmesinde yapılacaklar

Gıda zehirlenmesinde yapılacaklar

Yediğimiz ya da içtiğimiz bir takım besinler ne yazık ki hiç beklenmedik bir anda vücudumuzu zehirlemeye çalışabilir. Ancak zehirlenme ciddi bir sorun olduğu için hekime başvurmaktan da geri kalmayın.

Gıda zehirlenmesi yaşadığından şüphe eden kişilerin öncelikle yapması gerekenler arasında hemen bir hastaneye başvurmak yer almaktadır. Kendi imkanlarınızla gıda zehirlenmesini hafifletebilirsiniz. Genellikle son kullanım tarihi geçmiş ya da bozulmuş olan gıdaları tüketmekten ortaya çıkan gıda zehirlenmesine karşı ne yapmanız gerektiğini öğrenmek için doğru adrestesiniz
Ancak hastaneye gidene kadar öncesinde yiyeceğiniz sarımsaklı yoğurt zehirlenmeyi bir nebzede olsa hafifletecektir. Ardından gereken ilk müdahale uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır. Gıda zehirlenmesi anından sarımsaklı yoğurt dışında hiçbir şey yenmemeli ve içilmemelidir.

Sarımsağın ihtiva ettiği besin değerleri vücut direncini arttırmakta ve zehirlenmeye karşı tabiri caizse savaş açmaktadır. Bu nedenle gıda zehirlenmesinde yaşandığında hastalara sarımsaklı yoğurt yenmesi önerilir. Ancak besin zehirlenmesi ihmale gelmemesi gereken bir sorun olduğu için sonrasında muhakkak hastaneye gidilmelidir. Aksi durumda beklenmedik sorunlarla başınız ağrıyabilir.

Bir önceki yazımız olan Kafa Yaralanmasında Yapılabilecek İlk Yardım Müdahalesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: zehirlenmeye karşı yoğurt, gıda zehirlenmesinde hastanede ne yapılır, gıda zehirlenmesinde yapılacaklar, zehirlenmelere karsi yapılacaklar, tavuk zehirlenmesi ne yapılmalı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.