Gizli şeker nasıl önlenir?

Gizli şeker nasıl önlenir?

Gizli şeker hastaları, şeker hastası olma riski taşıdıkları için uzmanlar gizli şekeri nasıl önleyebileceğimiz hakkında genel bilgiler vererek bu sinsi hastalığı önlemeye karşı bilinçlenmemizi sağladılar.
Gizli şeker hastalığı kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülmektedir.

 
Gizli şeker hastalığı yaşayan insanların mutlaka bilmesi gereken hususlar hakkında açıklama yapan uzmanlar gizli şekerin nasıl önleneceği hakkında genel bilgileri bizlerle paylaştılar. Günlük ve sosyal hayatı olumsuz etkileyen şeker hastalığı ilerlemeden önlenmelidir. Bunun yanında gizli şeker başka bir takım hastalıklara da davetiye çıkarmaktadır
Bunlara örnek verecek olursak kalp-damar hastalıkları, tansiyonun şiddetine bağlı olarak göz hasarları gelişebilir.
 

Gizli şeker nasıl önlenir?

 
Adından da anlaşıldığı gibi gizli olarak ortaya çıkan bu hastalık, var olduğunu testler haricinde hiçbir şekilde belli etmemekte ve sinsice ilerlemektedir. Gizli şeker hastaları gizli şeker hastası olduğunun farkında bile olmamaktadır. Yaşam kalitesine gölge düşüren gizli şekeri önlenemeyecek bir hastalık değildir.
Gizli şekeri önlemek için dengeli ve sağlıklı beslenmenin ilk kural olduğunu söyleyen uzmanlar, egzersiz alışkanlığı kazanılmasını da önermekteler. Beslenme ve egzersiz ikilisi bir arada dengeli ve sağlıklı bir şekilde yürütülür ise gizli şekerden kurtulabilirsiniz.
Sigara kullanmak gizli şekeri tetikleyici etmenlerden olduğu için sigara bırakılmalıdır. Ayrıca gizli şekeri önlemeye yönelik hekiminizin vermiş olduğu ilaçları da aksatmadan kullanmanız gerekir. Son olarak ise kilo dengenizi çok iyi korumalısınız.
Bir önceki Mesane ve İdrar Yolu başlıklı konumuzda idrar yolları enfeksiyonu, idrar yolu enfeksiyonu ve idrar yolu enfeksiyonu belirtileri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: gizli şeker için şifalı bitkiler, gizli seker ne iyi gelir, gizli sekeri önlemek, gizli şekeri yenmenin yolları, şeker nasıl dengeli olur

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.