Göğüs ağrısının nedenleri nelerdir?

Göğüs ağrısının nedenleri nelerdir?
Göğüs ağrıları kimi zaman ölümle bile sonuçlanmaktadır. Peki göğüs ağrısının nedenleri, göğüs ağrısına neden olan hastalıklar nelerdir? İşte bu sorunların cevapları yazımızda saklı.

Günümüzde bireylerin sık sık şikayet ettiği göğüs ağrıları mütenevvi sebeplerden meydana gelmektedir. Bazen göğüs ağrılarının ciddi bir nedeni olmamakta, bazen de hayati risk taşıyan nedenlerden ötürü göğüs ağrıları ortaya çıkmaktadır.
Göğüs ağrısı daha çok söz konusu bölgede bulunan organların birtakım şeylerden ötürü etkilenmesi ve hasara olmasına bağlı olarak husule gelen bir rahatsızlıktır
Bu sebeple hekimler göğüs ağrılarının ciddi boyutlara ulaşması durumunda acil müdahaleyi gerek görürler.

Göğüs ağrısının sebepleri

 
Kalbe yeteri kadar oksijen gitmediği durumda göğüs ağrıları görülebilir. Miyokart iskemisinin oksijen desteğinin azalması göğüs ağrısının en önemli nedenidir. Ayrıca psikolojik stres, ateş, ağır yemeklerin tüketimi, anemi gibi faktörlerde göğüs ağrısının nedenleri arasındadır.

Göğüs ağrısına neden olan hastalıklar

 
Kalp tabakasının iltihabı, Miyokart iskemisine bağlı göğüs ağrısı olarak tanımlanan anjina pektoris, aortanın hastalıkları, pulmoner embolizm, gastrointestenal durumlar göğüs ağrısının nedenleri arasında sayılan sorunlardır. Bunların yanı sıra göğüs ağrısına sebep olan diğer nedenler ise psikolojik olaylar, nöromüsküler olaylar, peptik ülser, pankreas ve diafram hastalıklarıdır.

Bir önceki yazımız olan Ramazanda kabızlığı önlemek için ne yapmalı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: göğsümüz neden acır, gogsumuz neden agirir, gogsumuz neden agrir, Gogsumuz nıye agrır, gügüste ve sırttaagrıların nedenleri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.