Göz iltihabı bitkisel tedavi

Göz iltihabı bitkisel tedavi

Bitkisel tedavi metotları ile göz iltihabından kurtulmayı planlayanlara faydası dokunacak olan bitki kürlerine yer vermek istedik.

Göz iltihabı için bitkisel tedavi yöntemi arıyorsanız aşağıdaki tariflerden yola çıkarak güvenli bir şekilde göz iltihabınızdan kurtulabilirsiniz. Gözler her birimiz için oldukça büyük bir öneme sahip olduklarından dolayı gözlerde ortaya çıkan sorunlar oldukça can sıkıcı ve yaşamı olumsuz yönde etkileyici olmaktadır. Kesinlikle tarifin dışına çıkmamanızı önererek sizleri göz iltihabını tedavi edecek kürler ile baş başa bırakıyoruz. Herbalistlerin önerisi olan bu kürler düzenli olarak yapılmalıdır

 

Göz iltihabına bitkisel çözüm

 

Malzemeler: 4 bardak kaynak su ve 1 çay kaşığı sofra tuzu.
Hazırlanışı: Dört bardak suyun içine sofra tuzunu ekleyin ve tuz eriyene kadar karıştırın. Ardından gözünüzü bu su ile yıkayın.. bu işlemi günde 3 kez tekrarlayın.
Malzemeler: 4 bardak su, 1 çorba kaşığı çay, 1 çorba kaşığı kuru nane.
Hazırlanışı: Dört bardak suyun içine çayı ve kuru naneyi ekleyerek bir taşım kaynatın. Ardından süzün ve posasını göz kapaklarınızın üzerine koyun. On beş dakika bu şekilde bekleyerek ardından ılık su ile gözlerinizi yıkayın.
Malzemeler: 4 bardak su, 50 gram meyan kökü.
Hazırlanışı: : Meyan kökü ve suyu karıştırıp on beş dakika kaynatın. Daha sonra süzün ve günde 3 kez bir çay bardağı bu karışımdan için.
Bir önceki Göz sulanmasının nedenleri nelerdir? başlıklı konumuzda göz sulanması nedenleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: goz iltihabina ne iyi gelir, göz iltihaplanmasina ne iyi gelir, goz iltihabi nasıl geçer, göz enfeksiyonu bitkisel tedavi, goz iltihabina bitkisel cozum

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.