Göz sulanmasının nedenleri nelerdir?

Göz sulanmasının nedenleri nelerdir?

Göz sulanması günlük hayatta beklide birçoğumuzun en sık rastladığı sorunlardan biri olmakta ve özellikle de makyaj tutkunu bayanlar göz sulanmasından dolayı büyük sıkıntılara girmekteler. Göz sulanmasının önemli önemsiz birçok sebebi bulunmaktadır.Sizlere göz sulanmasının nedenlerinden bahsedeceğiz.

 

Göz sulanmasının görülmesinde iki sebep vardır. Gözyaşı üretiminin fazlalaşmasında kirpik göze batması, göze uygun olmayan lenslerin kullanılması, göze yabancı bir cismin girmesi ve toksik gazlarlar temas edilmesi rol oynar. Birincisi gözü rahatsız eden herhangi bir şeyin gözyaşı üretimini fazlalaştırması, ikincisi ise gözyaşı drenajının bozulmasıdır

Gözyaşı drenajında meydana gelen sorunda gözyaşı normalde burun akmalıdır. Ancak buruna akmadığı için göz sulanması olarak rahatsızlık verir. Bunun sebebi de; gözyaşı kanallarında tıkanıklık, alt göz kapağının gevşemesi, gözyaşı tümörü ya da yüz felcidir.
Bir önceki Sarı nokta hastalığı nedir? başlıklı konumuzda gözde sarı nokta ve sarı nokta hastalığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: gece uyurken goz akmasi, Gece uyurken gozun sulanmasi, goz sulanmasinin baslica sebepleri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.