Gözlükten kurtulma yöntemleri

Gözlükten kurtulma yöntemleri
Kırma kusuru olan hastalar gözlükten kurtulmak için bu yönteme yönelebilirler. Peki göz hastalıkları uzmanları gözlükten kurtulmak için ne yapılmasını önermekteler?

Gözlüksüz bir yaşam hakkına sahip olmak isteyen kırma kusuru hastaları için geliştirilen refraktif cerrahi, %75’in üzerinde başarı sağlamaktadır. Refraktif cerrahide ki amaç kornea yüzeyini yeniden şekillendirmek ve kırma kusuru hastalarına net görme olanağı sağlamaktır.
Göz sağlığı normal şartlarda olmayan hastalar gözlük ve kontak lensler sayesinde net görmeye sahip olsalar da, birçok hasta bu tür yöntemleri kullanmayı pek tercih etmemekteler. Net görme imkanına sahip olmak isteyen hastaların bir çoğu ise gözlükten kurtulmayı amaçlarlar

Gerek günlük hayatta gerekse iş hayatında gözlük kullanmayı sevmeyen ve gözlükten bir hayli rahatsız olan hastalar refraktif cerrahi uygulamaları ile hayal ettikleri gözlüksüz görme imkanına kavuşabilirler. Günümüzde bir hayli gelişen uygulamalar sayesinde hastalar tatmin edici sonuçlarla karşılaşmaktalar.

Bir önceki Yazın lens kullanırken nelere dikkat edilmeli? başlıklı konumuzda yazın lens kullanırken dikkat edilmesi gerekenler ve yazın lens kullanmak hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: gözlükten kurtulma egzersizleri, gözlükten kurtulmanın yolları nelerdir, gözlükten kurtulmak için ne yapılmalı, gözlükten kurtulna, gözlükten kurtulmanın doğal yolları

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.