Gribe yakalanmamak için ne yapılmalı?

Gribe yakalanmamak için ne yapılmalı?
Soğan, bağışıklığı güçlendirme de en faydalı gıdadır. Beslenme programınızda yer vereceğiniz besinleri dikkatlice seçmelisiniz ki bağışıklık sisteminiz kuvvetlensin, hastalıklara, mikroplara ve enfeksiyonlara karşı direnç gösterip ayakta kalabilsin. Soğanın yanı sıra ister çiğ olarak isterseniz de pişirerek yiyebileceğiniz bir başka besin ise yer elmasıdır. Peki gribe yakalanmamak için yenmesi gereken bu besinler nelerdir?

Bağışıklık sistemini güçlendirmekte en etkili besinlerin başında yemeklerin yanında çiğ olarak tüketeceğiniz soğan gelmektedir.
Gribe yakalanmamak için yapmanız gereken en tabi şey, vücudunuzun mikroplarla savaşmasında güçlü olması için bağışıklık sistemini güçlendirecek yöntemlere baş vurmalı ve bilhassa da bağışıklığı kuvvetlendirecek besinler tüketmektir
Bağırsaklardaki faydalı bakterileri güçlendiren yer elması sizi gripten koruyacaktır.

Kırmızı, siyah ve yeşil gibi çeşitleri bulunan karabiber de bağışıklığı kuvvetlendirmede rol oynar. Ayrıca Macdonald McGill Üniversitesi’nde yapılan ilmi araştırma sonucunda da etkisi kanıtlanan kefirde başta kanserli dokudaki bağışıklık moleküllerini arttırma ve bu sayede kanser hücrelerinin üremesini engelleme gibi faydasının bulunmasının yanı sıra grip olmamak için tüketilecek olan besinler arasında yer almaktadır. Bu besinleri düzenli olarak tükettiğiniz zaman hem sonbahar hem de kış mevsimini sıhhatli ve rahat bir şekilde geçirebilirsiniz.
Son olarak arı poleni de grip olmaktan sizi koruyacaktır. Arı poleninin sabahları aç karnına tüketmelisiniz.
Bir önceki Lazerle hemoroit tedavisi başlıklı konumuzda basur nasıl tedavi edilir ve hemoroit tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: gribe yakalanmamak için, gribe yakalanmamak için yapılacaklar, gribe son, grıbe yakalanmamak ıcın ne yapılmalı, gribe yakalanmamak için ne yapmaliyiz

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.