Gülleme hastalığı nedir?

Gülleme hastalığı nedir?
Bunlardan en bilindik olanları ve en sık rastlananları; menopoz, güneş, stres ve mide hastalıklarıdır. Hastanın yüzünde yanma hissi meydana gelir. Gülleme hastalığının ortaya çıkmasında bir çok sebep vardır.
Cilt hastalıkları arasında yer alan gülleme, burun ve yanakalarda görülen bir hastalık türüdür.

Gülleme Belirtileri

 
Yanaklarda ve burun üzerinde kırmızılık şeklinde kendini gösteren gülleme hastalığında bu kızarıklıklar iltihaplı da olabiliyor
Bazı hastalarda migren benzeri baş ağrıları da meydana gelmektedir.

Gülleme hastalığı 40 yaş üzeri kişilerde görülen bir hastalık türüdür. Kadın erkek ayırt etmeksizin herkesi hedef alan bir hastalıktır. Kadınların menopoz döneminde meydana gelen ateş basmaları ile daha da artar.

Gülleme Tedavisi

 
Mide rahatsızlıkları ile de ortaya çıkan gülleme hastalığında mide hastalıklarının tedavisi önemlidir. Aynı zamanda beslenmeye de dikkat edilmesi gerekir. Aşırı kahve, çay ve alkol içilmemeli; baharatlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Hastalığın sebebi güneş ve sıcak ise bazı haplar ve kremlerle tedavi edilir. Çoğu zaman doktorun verdiği ilaçlarla tedavisi mümkündür.
Bir önceki Yüz tüylerini azaltmak için başlıklı konumuzda aşırı tüylenme, Hirsutismus sorunu ve Hirsutismus tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: gülleme cilt hastalığı tedavisi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.