Gümüşün sağlığa faydaları

Gümüşün sağlığa faydaları
İşte merak edenler için gümüşün yararları…

Gümüş antimikrobik özelliktedir. Günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin takı olarak kullandığı gümüş, aynı zamanda ev dekorasyonunda tercih edilmektedir. Gümüşün insan sağlığına olan faydaları yüzyıllardır bilinmektedir.
Gümüşün sağlığa faydaları çok eski zamanlardan beri bilinmekte ve özellikle eskiden Roma İmparatorluğu tarafından yanık, kesik ve yaraların tedavisi için küçük gümüş taşlardan faydalanılmaktaydı. Enfeksiyon hastalıklarını önlemekte ve çeşitli enfeksiyon ilaçlarının içinde yer almaktadır

Gümüş aynı zamanda endüstriyel alanda da kullanılmaktadır. Suyu temiz ve saf tuttuğu için içme suyu filtrelerinde ve yüzme havuzu filtrelerinde yer alır.
Gümüş suyununda faydaları oldukça fazladır. Kalpteki bozuk sıvıları dışarı atar, kalp çarpıntısını önler ve kalbi kuvvetlendirir.

Bir önceki yazımız olan Ses teli polip tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: gümüşün faydaları, gümüşün faydaları nelerdir, gümüş takının vücuda faydaları, gümüşün yiyecekler üzerine etkileri ve faydaları, gümüsün yararları

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.