Güneş kremi kaç faktör olmalı?

Güneş kremi kaç faktör olmalı?
Çünkü güneş ışınları yalnızca yaz aylarında değil kış aylarında da zararlı olabiliyor.
Güneş kremleri birçoğumuz tarafından sadece yaz mevsimlerinde kullanılmaktadır, ancak uzmanlar güneş kremlerini yalnızca yazın değil kışında kullanmak gerektiğini defalarca dile getirdiler ve bizlerde uzmanların bu önerilerini her defasında sizlere hatırlattık, şimdi bir kez daha hatırlatıyoruz. Ancak en fazla zararı yaz aylarında veren güneş ışınlarına karşı alınması gereken ilk önlemlerden birisi güneş kremi sürmek olduğu için, sizlere güneş kremi satın alırken kaç faktörlük olmasına dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz. Ancak kullanılan güneş kremlerinin faktörlerinin bu noktada önemli olduğunun altı çizilmektedir.

 

Güneş kremi kaç faktör olmalı?

 

Güneş kremlerinin sağlığımızı koruduğu bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır
Kullanılacak olan güneş kremlerinin 15 faktörden az olmaması, 15 faktör ve üzeri güneş kremlerinin tercih edilmesi önerilmektedir.
Güneş kremi alırken en az 15 faktörlük olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü 15 faktörden az olan güneş kremleri yeteri kadar koruma sağlamamaktadır. Yoğun bir şekilde kullanılacak ise 15, daha az miktarda kullanılacak ise de 15’den yüksek güneş kremleri tercih edilmelidir. Uzmanlar güneş kremini kullanırken tasarruf etme düşüncesinin kaldırılmasını ve kremlerin yoğun olarak kullanılmasını önermekteler.
Bir önceki Güneşin zararlarından nasıl korunuruz? başlıklı konumuzda güneşin zararlarından korunma, güneşin zararlarından nasıl korunabiliriz ve güneşten korunma yolları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: güneş kremi kaç faktör olmalı, güneş losyonu sürenler, güneşten korunmak için kaç faktör, kışin kac faktor gunes kremi kullaali, kuru ciltler icin gunes kremi kac faktor olmali

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.