Güneşin zararlarından nasıl korunuruz?

Güneşin zararlarından nasıl korunuruz?

Daha önce sizlerle güneşin cildimize ve vücudumuza ne tür olumsuzluklarının bulunduğundan bahsetmiş, ancak detaylı olarak alınması gereken önlemlere girmemiştik.

 
Dermatolog Dr. Şimdi ise bu açığı kapatmak için güneşin zararlarından korunma yöntemlerinden bahsedeceğiz. Bu sayede yaz aylarında hem sağlığınızı hem de cildinizi nasıl korunmanız gerektiğini öğrenmiş ve önlemler almış olacaksınız. Makbule Dündar, güneşin zararlarından korunma yollarından bahsederek tehlikeli hastalıkların nasıl önlenebileceğini anlatıyor:
Dermatolog Dr
Makbule Dündar’ın katılmış olduğu bir programda güneşin etkilerden bahsederken en çok açık tenli, sarışın ve kızıl bayanların güneşin ışınlarından etkilendiğini açıkladı. Açık tenli bayanların güneş ışınları ile bronzlaşmasının çok tehlikeli olduğunu anlatan Dündar, bu kişilerin mümkün oldukça güneş ışınlarından uzak kalmalarını ve sokağa çıkarken yüksek faktörlü bir güneş kremi ya da losyon kullanmalarını önerdi.
Cilt kanseri, deri yaşlanmaları, cilt yanıkları, erken yaşlanma gibi sorunlara yol açan güneş ışınlarına karşı alınması gereken önlemler için güneşin tam tepede olduğu öğle vakitlerinde dışarıya çıkılmamasını, çıkılacaksa da güneş kremi ya da losyon sürmelerini önerdi.

Kullanılan güneş kremi ve losyonların UVA ve UVB tipi güneş ışınlarına karşı korumasının olmasına da dikkat edilmelidir dedi. Uzun vadeli zararlara yol açan bu ışınlar hem estetik görünümü hem de sağlığı önemli derece etkilemektedir.
Güneş alerjisi olanların ise muhakkak tedavi olması gerektiğine değinen Dündar, zamanında müdahale edilmez ise ölüme kadar götüren sorunların kaçınılmaz olduğunun da altını çizdi.
Güneş kremleri ve losyonları kadar göz sağlığını koruyan güneş gözlükleri ve şapkalarında güneşten korunmada büyük etkiler var. Özellikle çocuklar şapka takmadan yaz aylarında dışarıya adım atmamalıdır. Güneş gözlüğü seçerken de göz sağlığımızı koruyacak olan güneş gözlüklerinin seçilmesini öneren Dündar,  güneş gözlüklerinin fiyatına aldanılmamasını sözlerine ekledi.
Güneş gözlüğü seçiminde nelere dikkat edilmeli? Tıklayın!
Güneş kremi kaç faktör olmalı? Tıklayın!
Bir önceki Güneşin zararları nelerdir? başlıklı konumuzda güneşin zararları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: güneşin zararlarından nasıl korunuruz, güneşin zararlarından nasıl korunuruz kısaca, Güneşin bize zararlarıneler ve nasıl korunabiliriz, deriyi güneşten korunmak için alınması gereken önlemler, güneşin zararlarından kotunmak için losyon mu krem mi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.